• Polska – kraina, która się w sercu zaczyna

          •      Narodowe Święto Niepodległości, podobnie jak w latach poprzednich, w naszej szkole uczciliśmy  godnie i podniośle. W tym roku świętowaliśmy w wyjątkowy sposób.

                 Nasze pokolenie ma to szczęście, że wszyscy żyjemy w niepodległym kraju, mamy pokój, możemy spokojnie się uczyć i pracować. Musimy jednak pamiętać, że wolność nie jest dana na zawsze. Mając to na uwadze postanowiliśmy przypomnieć nasze  symbole narodowe, a także polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasza ojczyzna jest wolna.

                 W czasie zajęć lekcyjnych każdy uczeń własnoręcznie wykonał kotylion i biało-czerwoną flagę. Młodsze dzieci ułożyły z puzzli oraz wykonały z origami godło Polski, pokolorowały symbole narodowe. Starsi uczniowie wzięli udział w akcji Warte zapamiętania (specjalni.pl), której celem było stworzenie kart cytatów znanych Polek i Polaków, czyli powiedzeń, które skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu… Podczas wykonywania prac śpiewali piosenki patriotyczne.

                 Na uroczystym apelu  z udziałem sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy – uczestnictwo w akcji Szkoła do hymnu. Grupa uczniów zaprezentowała krótką, patriotyczną część artystyczną, w której został zaakcentowany szacunek do polskiej historii i tradycji. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo mieli przypięte własnoręcznie wykonane kokardy narodowe, a w rękach trzymali biało-czerwone flagi.

                 Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie kolejnych klas prezentowali efekty wykonanych przed apelem zadań. Tę radosną uroczystość uczciliśmy wspólnym wykonaniem poloneza - polskiego tańca narodowego.

            J. Walenciej

          • Aktywna sobota uczniów klasy 5 i 7

          • 6 listopada 2021 uczniowie klasy 5 i 7 pod opieką wychowawców  wyjechali na wycieczkę do Olsztyna. Naszym celem był Park Trampolin 7 Jump Street i Multikino.  W naszą sobotnią podróż wyruszyliśmy o godz. 8.15. Podróż minęła nam szybko i w wesołej atmosferze. O godzinie 9.45 byliśmy przed budynkiem Parku. Zakupiliśmy skarpety antypoślizgowe, przebraliśmy się w wygodne, sportowe stroje i ruszyliśmy do zabawy na trampolinach. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Pobyt sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji naszych zespołów klasowych. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Na trampolinach było zabawnie i wesoło.

            O godz. 12 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn, colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej.. Dłużyło się nam podczas oglądania reklam, niecierpliwiliśmy się,  ale w końcu zaczął się nasz film ,, Rodzinka rządzi”. To było niezwykłe przeżycie. Widownia reagowała śmiechem.

             Po zakończonej projekcji głodni, udaliśmy się na posiłek.

            O godzinie 16 zajęliśmy miejsca w autobusie i ruszyliśmy w drogę powrotną.

              To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor, wrażenia po obejrzanym filmie i zmęczenie po zabawach w Parku Trampolin, ale mamy nadzieję, że jeszcze nie jedna taka przed nami.

             

                                                                                            Małgorzata Błaut

          • Szkoła pamięta

          •    Pamięć o zmarłych towarzyszy wszystkim ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Już w październiku ludzie porządkują groby swoich bliskich, zdobią je kwiatami. Zgodnie z polską tradycją, to 1 i 2 listopada – w Święto Wszystkich Świętych i w Dniu Zmarłych odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tych dniach zapalamy znicze – dowód naszej miłości i dobrych wspomnień. Święto Zmarłych to także dzień pamięci o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięci o samotnych żołnierskich mogiłach.

               I tak, jak co roku, nasza Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olszewie  po raz kolejny włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest, aby dzieci i młodzież pielęgnowali pamięć o osobach zmarłych z naszego otoczenia jak i bohaterach naszej ojczyzny. W ramach akcji podjęliśmy w szkole szereg działań:

            • Uczniowie, nauczyciele ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie zorganizowali październikową zbiórkę zniczy.
            • Uczniowie klasy V, VII oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zgłębiając wiedzę o wydarzeniach historii lokalnej. Zgodnie z wieloletnią tradycją posprzątaliśmy również i zapaliliśmy znicze na zapomnianych mogiłach z czasów I i II wojny światowej.
            • W sali szkolnej nr 8 przygotowana została gazetka szkolna upamiętniająca znanych Polaków, którzy odeszli na przestrzeni ostatnich lat.
            • Chętni uczniowie klasy VII i VIII wraz z nauczycielem historii wzięli udział w wojewódzkim konkursie „Miejsca pamięci narodowej w mojej ojczyźnie”. Przygotowując prace konkursową na temat: „Niezapomniane mogiły z czasów I i II wojny światowej w mojej małej ojczyźnie”.
          • Z Marią Konopnicką kreatywnie i aktywnie

          •    Podczas tegorocznych obchodów Święta Patrona Szkoły postawiono na twórczość i aktywność literacko – teatralno – plastyczną. Inspiracją do działania były znane utwory dla dzieci napisane przez Marię Konopnicką.

              Począwszy od oddziału przedszkolnego, wszystkie klasy miały do wykonania określone zadania: przygotować inscenizację wskazanego utworu literackiego oraz wykonać do niego ilustrację i zrobić krasnala.

              Każdy zespół uczniowski pracował z innym utworem. Wykorzystano najbardziej znane wiersze poetki: Zła zima, Czytanie, Muchy samochwały, Stefek Burczymucha, Przygoda Mani, Parasol.  Uczniowie pracowali z zaangażowaniem, wykazali się niezwykłą pomysłowością, dowcipem, a jednocześnie mieli możliwość odkrycia własnych talentów, pasji.

              Po upływie wyznaczonego na realizację zadań czasu, cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali efekty swoich działań. Każda inscenizacja była oryginalna, zaskakująca, wzbudzała emocje publiczności. Barwne krasnale utworzyły liczną rodzinkę.

              Świętowanie zakończono wspólnym spotkaniem przy ognisku. Miłe wspomnienia pozostaną w pamięci wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to polskie państwowe święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN) utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773, popularnie zwane jest Dniem Nauczyciela.

            W naszej szkole Dzień Nauczyciela obchodziliśmy w środę 13.10.2021r.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawców, przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny. Do nich z życzeniami i drobnymi upominkami dołączyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz z pięknymi kwiatami, rodzice z Rady Rodziców. Całość uroczystości zwięńczyła pani dyrektor wręczając pięciu nauczycielom i paniom z obsługi coroczne nagrody dyrektora.

            Po zakończonej uroczystości, w miłej atmosferze ruszyliśmy do swoich dalszych zajęć.

          • Ślubowanie uczniów klasy 1 w Dniu Święta Szkoły

          • Dzień 08 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy Święto Szkoły, której patronką jest Maria Konopnicka. 

            Uroczystości zainaugurowano wprowadzeniem sztandaru szkoły, po czym uczniowie zaśpiewali hymnu szkoły.

            Następnie Pani Dyrektor Danuta Butkiewicz powitała wszystkich zebranych.

            Stało się już tradycją naszej szkoły, że w tym dniu przyjmujemy do grona naszych uczniów najmłodszych kolegów i koleżanki z klasy I. 

            Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani wychowawczyni klasy pierwszej zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Prawidłowość wykonanych zadań oceniała, przybyła na uroczystość Pani Jesień.

            Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze.  

            Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając obsadką - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem pasowania było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych oraz wielu prezentów od zebranych gości.

            Tym samym pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

          • Z wizytą w Gdańsku i na Westerplatte

          •      1 października po długiej przerwie odbyła się wyjazdowa wycieczka do Gdańska. W wyjeździe uczestniczyło 35 uczniów z klas IV-VIII. Organizatorami i zarazem opiekunami  wycieczki byli wychowawcy w/w klas oraz pani dyrektor.

                 Wyjechaliśmy o godzinie 6:00 sprzed budynku szkoły. Prawie pięciogodzinna podróż w miłym towarzystwie minęła nam bardzo szybko. Gdy wysiedliśmy z autobusu i ustawiliśmy się parami, wyruszyliśmy zwiedzać Gdańsk.

                 Gdańsk to duże miasto o ponad tysiącletniej historii, położone u ujścia rzeki Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską tworzące z Gdynią i Sopotem Trójmiasto.

                 Na brzegu Motławy przy SOŁDKU- masowcu o napędzie parowym – pierwszym statku zbudowanym całkowicie w Polsce po II wojnie światowej, który następnie przez szereg lat pływał pod polską banderą handlową, a później służył m.in. jako magazyn pływający na Odrze a obecnie jest Narodowym Muzeum Morskim spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, który oprowadził nas po mieście, opowiedział wiele ciekawych historii i pokazał najciekawsze zabytki Gdańska m. in. Ratusz, Dwór Artusa, Kościół Mariacki - zwany często „Koroną Gdańska”, największa w Europie świątynia wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą, Zobaczyliśmy fontannę z posągiem Neptuna, Złotą Bramę, ulicę Długą i Mariacką, a na niej piękne mieszczańskie kamieniczki, Żuraw- największy i najstarszy dźwig portowy średniowiecznej Europy.

                 Następnie przejechaliśmy na Westerplatte - jest to miejsce odgrywające ważną rolę w naszej wojennej historii. To tam po zbombardowaniu Wielunia, Niemcy rozpoczęli ostrzał polskich ziem. To tam niemiecki pancernik Schleswig- Holstein 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 wystrzelił pociski w kierunku Westerplatte. 182 polskich żołnierzy pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego miało bronić polskiej placówki przez 6 godzin. Utrzymali się przez 7 dni. Odparli 13 szturmów z wody. Lądu i powietrza. Przeciwstawiając się, bez mała dwudziestokrotnie większej liczbie Niemców, Polacy ponieśli niewielki straty - zginęło 15 żołnierzy, a około 50 zostało rannych. Po stronie niemieckiej straty były większe- 300 poległo, a rannych zostało ok. 1000. Swoją postawą i determinacją Polacy zyskali nie tylko sławę, ale i demonstracyjnie okazywany szacunek przeciwnika, co było w całek kampanii wrześniowej czymś wyjątkowym. Dziś na Westerplatte znajdują się ruiny bunkrów i pomnik upamiętniający heroiczną walkę z hitlerowskim najeźdźcą. Po dotarciu do pomnika podziwialiśmy widok, który się przed nami rozciągnął. Na Westerplatte także udaliśmy się na króciutkie spotkanie z morzem i plażowym piskiem. Niestety na zabawę nie było dużo czasu- postanowiliśmy tu jeszcze wrócić

                Ostatnim naszym punktem był obiad, który nas miał wzmocnić po dzisiejszych wędrówkach. Najedzeni  wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną, zadowoleni, że pogoda nam dopisała i pozwoliła zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

                 Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, choć zmęczeni. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich wycieczek.

            Małgorzata Błaut

          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Akcja XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywała się na lekcjach matematyki i języka polskiego. Tydzień poprzedzający XI ŚDTM to TyDzień z Tabliczką Mnożenia (27.09 - 30.09.2021). Na lekcjach matematyki ćwiczyliśmy TM w różnych grach i zabawach zarówno "stacjonarnych" jak i komputerowych, wykorzystywaliśmy i aplikacje internetowe i zakodowane karty pracy i łamigłówki. Utrwalaliśmy szczególnie trudne dla uczniów przykłady.

            Naukę TM połączyliśmy z zabawą na języku polskim, na którym utrwalaliśmy poprawną pisownię liczebników prostych i złożonych (występujących w TM). Wykorzystywaliśmy "kolorową ortografię" - uczniowie zaznaczali umówionymi kolorami trudności ortograficzne w wyrazach. Ponadto układali rymowanki z liczebnikami z trudnościami ortograficznymi, rozwiązywali rebusy, redagowali krótkie historyjki, których bohaterami byli np. Ósemka, Piętnastka (i inne przykłady z TM), a miejscem wydarzeń był Kraj Pięćdziesiąty Szósty. Te „tabliczkowe” trudności następnie znalazły odzwierciedlenie w dyktandzie. Ciekawym ćwiczeniem utrwalającym zarówno przykłady z TM jak i poprawności ich pisania było również wykorzystanie wykreślanek.

            Punktem kulminacyjnym akcji TyDzień z Tabliczką Mnożenia było klasowe/grupowe rozkodowanie karty pracy m.in. z rebusami, łamigłówkami. Ostateczny efekt był ukryty pod kodem QR. Mimo, że XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia się skończył, to nauki i zabawy z TM nie kończymy.

          • Wycieczka do kina „Nova Fala” w Giżycku

          • W czwartek 30.09.2021r. dzieci z klas 0P, kl. I i III pod opieką wychowawców odbyły wycieczkę do kina „Nova Fala” w Giżycku na seans filmowy pt. „Luca”. Dzieciom bardzo podobały się przygody chłopców /Luki i Alberta/, którzy pokazali wszystkim, że przyjaźń ważniejsza jest niż najbardziej prestiżowe konkursy. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom kultury - potrafiły odpowiednio zachować się w kinie.

            Po obejrzeniu bajki wszyscy udaliśmy się do baru Omega na drugie śniadanie. Dzieci uczyły się, jak kulturalnie zachować się w miejscu publicznym podczas jedzenia posiłku.

            W wycieczce uczestniczyło również kilkunastu rodziców dzieci klas młodszych.

            Sądzę, że dzieci miło spędziły czas, a rodzice przekonali się, że wycieczka to nie tylko świetna zabawa edukacyjna, ale również okazja do poznania zachowania własnego dziecka w różnych sytuacjach życiowych.

             

            Zofia Rokojżo

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          •      30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny z Samorząd Uczniowskiego pod opieką pani Katarzyny Berk przygotowały szkolną gazetkę oraz konkurs na najsympatyczniejszego kolegę. Swój głos oddały wszystkie dziewczynki. Szanowne jury podliczyło głosy:

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Błażej C. – klasa V

            II miejsce – Dominik O. – klasa VIII

            III miejsce – Wiktor T. – klasa OP

                 Na uroczystym apelu chłopcy zostali udekorowani szarfami oraz otrzymali specjalne upominki. Dziewczynki z S.U. obdarowały również wszystkich kolegów słodkościami. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy :

             

            Rośnij duży, dzielny, zdrowy, w 100% odlotowy.

            Teraz coś dla Twojej główki,

            by nie było z niej makówki.

            Bądź pomocny jak komputer,

            szybki jak japoński skuter,

            sympatyczny jak maskotka

            i słodziutki jak szarlotka.
             

             

          • Rejs statkiem - wycieczka klasowa dzieci z Oddziału Przedszkolnego

          •     W czwartek 23.09.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą i chętnymi rodzicami odbyły rejs statkiem „Classic Lady”, który jest jednocześnie statkiem wycieczkowym i hotelem z restauracją. Rejs po mazurskich jeziorach rozpoczęliśmy w Szymonce. Płynęliśmy przez jeziora: Szymon, Kotek Wielki, Tałtowisko, Tałty zakończyliśmy na jeziorze Mikołajskim podziwiając krajobrazy naszych pięknych Mazur.

                Podczas rejsu spotkaliśmy się z kapitanem statku, który opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca i jakie są obowiązki kapitana statku. Rozmowa ta była szczególnie ważna, gdyż poznajemy tajniki różnych zawodów.

            Na statku ugoszczono nas sokiem i pysznym, domowym ciastem.

            Podróż zakończyliśmy w Mikołajkach.

            Spacer nabrzeżem pozwolił zarówno dzieciom, jaki ich rodzicom lepiej poznać mniej uczęszczane zakątki miasta.

            Na koniec w nadbrzeżnym barze „Hamer” zjedliśmy pyszne frytki, które sponsorował dzieciom właściciel baru.

            Do szkoły wróciliśmy autobusem liniowym komunikacji publicznej.

             

            Rejs był bezpłatny i  odbył się dzięki uprzejmości kapitana statku i p. Malwiny Romaniuk, która jest pracownikiem na statku „Classic Lady”.

            Zarówno dzieci, jak i ich rodzice miło i poznawczo spędzili pierwsze dni tegorocznej jesieni.

             

            Zofia Rokojżo

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września. Dane są zbierane według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00.Udział w spisie jest obowiązkowy.

             

            Jak jest przeprowadzany?

            Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl

            W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99. Infolinia jest czynna codziennie w godzinach 8:00–20:00, także w sobotę i niedzielę. Dodatkowo w każdym urzędzie gminy dostępne są stanowiska do samospisu.

            Dane są także zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Czas na samospis jest tylko do momentu, kiedy nie skontaktuje się rachmistrz!

             

            Cele NSP 2021:

            • zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym;
            • analiza zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011–2021;
            • dostarczenie informacji w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską;
            • wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (m.in.: FAO, OECD);
            • aktualizacja operatu do różnotematycznych badań reprezentacyjnych prowadzonych na próbie gospodarstw domowych (w latach następnych).

             

            Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?

            • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
            • osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
            • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

             

            Bezpieczeństwo danych

            Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.

             

            Masz pytania? Skontaktuj się:

            Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

                        wew. 1 – „Spisz się przez telefon”

                        wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza

             

            Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępnych jest na stronie: https://spis.gov.pl

          • ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ! - „Dobrze znowu Was widzieć”

          • Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 8.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od mszy świętej odprawionej przez ks. Jarosława Chmieleckiego, podczas której nasi dzielni pierwszoklasiści pięknie odpowiadali na pytania.

            Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał  burmistrz Miasta i Gminy Mikołajki Pan Piotr Jakubowski, który podziękował Pani Wiesławie Jabłońskiej za wieloletnie wzorowe pełnienie funkcji dyrektora szkoły. Pani dyrektor Wiesława Jabłońska we wzruszających słowach podziękowała wszystkim za współpracę, a nowej Pani dyrektor Danucie Butkiewicz życzyła wielu zawodowych sukcesów.

            Pani dyrektor Danuta Butkiewicz przywitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie przedstawiła poszczególnych wychowawców i nauczycieli oraz wstępnie podała organizację pracy naszej szkoły.

            Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie został uznany za rozpoczęty, a wszystkim naszym uczniom życzymy samych najlepszych ocen oraz wielu radości w zdobywaniu wiedzy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
      • (+48 87) 4213602 fax (87) 4213602
      • Olszewo 20 11-730 Mikołajki woj. warmińsko - mazurskie POLSKA Poland
      • Iwona Malczyk e-mail: malczyk@togatus.pl zastępca: Maria Kowalik-Sobczak e-mail: m.kowalik-sobczak@gptogatus.pl
      • Danuta Butkiewicz
    • Logowanie