• WAKACJE 2023 czas zacząć!

• Drodzy Uczniowie,

w końcu nadszedł upragniony moment zakończenia roku szkolnego i zasłużonego odpoczynku. Niech lato przyniesie mnóstwo słońca i ciepłych dni, a Wasze zmartwienia związane klasówkami, sprawdzianami, kartkówkami, pracami domowymi zostaną zdmuchnięte przez wakacyjny wiatr!

Wakacje to doskonały moment na eksperymenty, dlatego życzymy Wam odkrycia receptury na niekończącą się energię i chęć do nauki.

A Wy co wybieracie?

żródło: https://allegro.pl/oferta/gory-morze-mazury-obraz-miroslaw-andrzejewski-8435809667

„Góry Morze Mazury” to turystyczny obraz pochodzący z humorystycznej galerii rysunków Mirosława Andrzejewskiego (Galeria Zbirka).

POZDRAWIAMY

• Ruszają zapisy na WYMARZONE kolonie dla dzieci nad Morzem Bałtyckim, Górach Stołowych, Bieszczadach, Tatrach i Mazurach !!!

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku, organizuje kolonie dla dzieci rolników przy współudziale Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Pojezierze Ełckie”.

Wypoczynek odbędzie się w pięciu turnusach:

I turnus - Wypoczynek odbędzie się nad morzem w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowy "Kopernik" w Kołobrzegu ul. Łopuskiego 37/39, .w Kołobrzegu w terminie 05.07.2023 – 12.07.2023.

II turnus – Wypoczynek odbędzie się w Bursie Szkolnej w Ełku ul: Sikorskiego 5A, 7A, 19-300 Ełk w terminie 12.07.2023 – 20.07.2023. ( Mazury ). Kolonie będą podzielone na trzy grupy tematyczne – obóz jeździecki, nauka i doskonalenie pływania, promocja zdrowia i profilaktyka zdrowotna ( rekreacyjny) .

III turnus – Wypoczynek odbędzie się w Górach Stołowych w Ośrodku Wypoczynkowym Maria w Lewinie Kłodzkim , Lasek Miejski 4, 57-343 Lewin Kłodzki koło Kudowy Zdroju w terminie 18.07.2023 –26.07.2023.

IV turnus – Wypoczynek odbędzie się w trzech pensjonatach: w Domu Wypoczynkowym – Wynajem Pokoj- Wyżywienie Wojciech Łukaszczyk, Zakopane - Mrowce 37, 34-500 Zakopane, Dom Wypoczynkowy „Olczański Dworek” ul: Tadeusza Kościuszki 78 C, 34-520 Poronin Pokoje gościnne „STACHOŃ” Maria i Bolesław Stachoń Ul: Kościuszki 60c, 34-520 Poronin, w terminie 26.07.2023 –03.08.2023

Podczas turnusu przewidujemy wyjazd całodniowy do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

V turnus – Wypoczynek odbędzie się w Bieszczadach w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym "Uroczysko" koło Leska , Zwierzyń 19, 38-623 Uherce Mineralne w terminie 02.08.2023 – 10.08.2023.

Wystawiamy faktury w przypadku korzystania rodzica z Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Kolonie są skierowane do różnych grup społecznych nie tylko do dzieci rolników.

Istnieje możliwości udziału dzieci w wypoczynku, których rodzice nie opłacają KRUSU.

Organizator zapewnia - całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, transport, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy), opiekę medyczną, - ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, - atrakcyjny program kulturalno-oświatowy i wycieczek krajoznawczo-turystycznych.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie http://www.lzselk.pl ,

Program zostanie dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, uczestnicy będą mieli wybór wycieczek i zajęć.

Przedstawiony program stanowi propozycje wycieczek, które mogą być zmieniane lub zastępowane innymi zajęciami. Realizacja programu będzie uzależniona od aktualnych wymagań sanitarnych, dostępności obiektu do zwiedzania, możliwości zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa zdrowotnego itp.

W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem organizacji letniego wypoczynku (tel. 508863211, 516106667 ), informację i karty kwalifikacyjne będą również dostępne na stronie internetowej http://lzselk.pl/index.php/2023/05/23/ruszaja-zapisy-na-kolonie-dla-dzieci-nad-morzem-baltyckim-gorach-stolowych-bieszczadach-tatrach-i-mazurach/ , http://www.lzselk.pl.

• Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 7 czerwca 2023r w naszej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Wszystko zaczęło się od pogadanki z Panią Anią, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Następnie uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Pierwszaki musiały wykazać się także znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor w obecności wychowawczyni, n-la bibliotekarza i naszego gościa - pani Ani bibliotekarki Biblioteki Publicznej w Woźnicach, dokonała pasowania każdego z nich. Pamiątkowy dyplom i książka będą im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Jak co roku, w maju, odbyła się kampania kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.

Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które odbyły się 2 czerwca. W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniona została samorządowa reprezentacja szkoły. W tym dniu uczniowie wybrali także opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Życzymy wytrwałości i sukcesów w realizacji obietnic przedwyborczych!

• Karta rowerowa

• 31 maja uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Pod czujnym okiem pani Agnieszki oraz pana Policjanta udało im się zaliczyć część teoretyczną i praktyczną.
            Życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!