Nawigacja

 • Dzień Otwarty w oddziale przedszkolnym

  W dniu 11.06.2018r. w oddziale przedszkolnym „Wioska Smerfów” Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie odbył się Dzień Otwarty.

  Na ten dzień zaproszono dzieci wraz z ich rodzicami, które w bieżącym roku kalendarzowym skończą 5 lat i od września chciałyby uczęszczać do oddziału przedszkolnego naszej szkoły, a także jednego 6latka i dziewczynkę, która pierwszą klasę rozpocznie w naszej szkole. Dzieci otrzymały imienne zaproszenia zaprojektowane przez ich starszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

  Przedszkolne Smerfy serdecznie powitały gości. Zaprezentowały swoją salę i niektóre zasady obowiązujące w „Zerówce”, po czym rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Najpierw nauczyliśmy dzieci zabawy integracyjnej „W zoo”, „Rolnik na dolinie”, a potem zatańczyli tańce: „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Pingwinek” i „Nie chcę cię znać”.

              Kolejną przygotowaną atrakcją było wspólne kolorowanie obrazka – Przygody Smerfów. Każde dziecko miało za zadanie pomalować swój obrazek najładniej, jak potrafi używając wielu kolorów kredek. Przedszkolaki użyczyły kolegom swoich kredek, a nawet pomagały w kolorowaniu.

  Po zakończeniu pracy plastycznej, dzieci przedszkolne zaprosiły gości do zabawy w klasowych kącikach zabaw oraz na szkolny plac zabaw. Wszystkie dzieci wesoło i bezpiecznie spędziły resztę czasu.

  Zorganizowanie Dnia Otwartego miało na celu przybliżenie dzieciom środowiska szkolnego, pokazanie namiastki atrakcji, jakie czekają je od września, a ich rodzicom pokazanie otwartości szkoły, aby utwierdzili się w przekonaniu, iż dokonali właściwego wyboru.

   

  Wychowawca OP mgr Zofia Rokojżo

 • NOC BIBLIOTEK 2018

              W IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”  wzięła udział rekordowa liczba 1874 bibliotek z całej Polski, w tym nasza szkolna biblioteka.

              Tegoroczna Noc w naszej bibliotece w założeniu miała propagowanie czytelnictwa nie tylko w bibliotece, ale także na łonie natury. Akcja zgromadziła uczniów klas 4-7, którzy od godz. 18.30 - 8.06.2018, do godziny 10.00 - 9.06.2018r wzięli udział w czytelniczym spotkaniu.

              Noc rozpoczęły rozmowy krążące wokół książki - od prostych zagadnień tj. książki, które lubimy, poprzez czego nas uczą, jakie wartości niosą. Poważne rozmowy przeplatane były zabawami, które powstały na kanwie znanych i lubianych książek. Uczestnicy zbudowali namiotowe miasteczko czytelników, nadali swoim grupom literackie nazwy np. "Tuwimki", tworzyli opowiadania/bajki z morałem, tworzyli plany akcji i poszukiwania zakopanego skarbu.

              Wszystkie zadania oparte zostały o przygody Tomka Sewyera. Nie zabrakło seansu filmowego. W ciemnej sali skupiliśmy się przed ekranem w celu obejrzenia filmu "Tarapaty". Rzutnik pozwolił nam poczuć się jak w kinie, a fabuła filmu idealnie pasowała do nocnego, tajemniczego charakteru naszego spotkania. Zabawom towarzyszyły wyśmienite humory, momenty ocierające się o mroczne przygody, a wszystko razem stworzyło niezapomniane spotkanie. Szkoda tylko, że noc była taka krótka, a następna dopiero za rok.

  Małgorzata Błaut

 • Spotkanie z książką „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”

  Tradycją naszej biblioteki stało się spotkanie najmłodszych czytelników z książką, które jest organizowane w Tygodniu Bibliotek. Spotkanie to jest możliwe dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z biblioteką publiczno-szkolną w Woźnicach.

  Dzisiejsze spotkanie przygotowały panie bibliotekarki pani Anna Ciszewska i p. Małgorzata Błaut oraz pani Zofia Rokojżo, pani Monika Gwitt i dyrektor szkoły pani Wiesława Jabłońska. Jednak najważniejszymi uczestnikami tego spotkania byli młodzi czytelnicy.

  Pani Ania Ciszewska przeprowadziła z dziećmi rozmowę dotyczącą świadomego czytania i korzystania z biblioteki szkolnej. Odbyły się też wspólne zabawy, konkursy, zagadki. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania.

  Spotkanie było tak angażujące, że nie zauważyliśmy jak szybko dobiegło końca. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali książeczkę, zakładkę, a w nagrodę za super pracę słodkie „co nie co”.

  Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy panią Anię za rok.

  Małgorzata Błaut

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

  W dniu 30 maja 2018 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w naszej szkole. Ustępujący samorząd uczniowski zebrał kandydatury, czuwał nad kampanią wyborczą zgłoszonych kandydatów oraz sporządził karty wyborcze z listą kandydatów.

  Każdy uczeń z klas I – VII miał możliwość oddania swojego głosu na kandydatów, których popierał. W tym dniu uprawnieni uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

  Członkowie komisji przeliczyli wszystkie głosy i sporządzili protokół z głosowania. Do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszło 10 osób. Oddano 44 głosy. Głosów nieważnych – 4.

  Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach i życzymy nowemu Samorządowi owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

  Opracowała: Katarzyna Berk

 • Trzymamy formę w Dzień Dziecka

  30 maja w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa, której zadaniem było podsumowanie projektu profilaktycznego z jednoczesnym połączeniem obchodów Dnia Dziecka.

  Program edukacyjno-profilaktyczny ,,Trzymaj formę” skierowany był do uczniów klas V-VII i jego głównym celem było:

  - promowanie zdrowego stylu życia,

  - trwała zmiana nawyków żywieniowych,

  - zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną podczas każdego dnia.

  Zadania projektu były realizowane w ciągu całego roku szkolnego. Były to zajęcia zarówno edukacyjne jak i praktyczne skierowane do całej społeczności szkolnej.

  Zwieńczeniem realizacji zadań projektu była zorganizowanie obchodów Dnia Dziecka w ramach zasad zdrowego stylu życia.

  Nasze spotkanie 30 maja rozpoczęliśmy przygotowaniem sałatek owocowych i warzywnych oraz innych zdrowych przekąsek. W przygotowaniach aktywnie uczestniczyli wychowawcy i rodzice. Przygotowane zdrowe przekąski znalazły swoje miejsce w zielonej klasie gdzie czekały cierpliwie na swój czas - zostały skonsumowane po zabawach muzyczno - ruchowych i zawodach sportowych.

  Ten dzień uświetniony został przez OSP Olszewo. Strażacy nie tylko dali pokaz akcji strażackiej, ale również służyli pomocą w organizowaniu konkursów. Obdarowali również wszystkich obecnych pysznymi lodami, które w tak gorący dzień był upragnionym, słodkim przysmakiem.

  Nie można zapomnieć o odwiedzinach pani Marty Kopaniec z PSSE Mrągowo, która przygotowała dla naszych dzieci konkursy tj.

  - gaszenie papierosa,

  - test wiedzy o tytoniu,

  - „podaj dalej”,

  - Plakat „Strażak nie pali strażak gasi”.

  Jednym z bardzo ważnych punktów tego dnia były wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie wzięli udział w demokratycznych wyborach podczas których wybrali członków Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna na nowy rok szkolny.

  Popołudniowe spotkanie obfitowało różnymi atrakcjami, do tego piękna pogoda, świetne humory, super muzyka i impreza zaliczona do udanych. Następna taka już za rok.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia takiej wspaniałej wspólnej inicjatywy.

 • Wycieczka do Warszawy uczniów kl. IV - VII w roku 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

                  Chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie kl. IV – VII pojechali na wycieczkę do Warszawy - stolicy naszej pięknej, niepodległej ojczyzny. W ten sposób zostało zrealizowane jedno z zadań projektu edukacyjno-patriotycznego poświęconego tejże rocznicy.

              Po przybyciu do stolicy wycieczkowicze udali się na Stare Miasto. Pani przewodnik starała się zwięźle, ale interesująco przekazać wiedzę o tym szczególnym miejscu w historii Polaków. Trasa wędrówki przez historię Starówki rozpoczęła się od dziedzińca Zamku Królewskiego, wiodła ulicą Piwną do ulicy Świętojańskiej, gdzie stoi Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – ważna dla narodu świątynia. Na przestrzeni wieków odbywały się w niej koronacje, śluby i pogrzeby królewskie, tu zaprzysiężona została Konstytucja 3 Maja, a obecnie jest miejscem spoczynku wielu zasłużonych dla Polski osobistości, m.in. króla Augusta Poniatowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Sienkiewicza czy też Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

              Na placyku Kanonia, gdzie dawniej był cmentarz przykościelny, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego dzwon nie dzwoni, ale może spełniać życzenia. Potem zwiedzający udali się na taras widokowy (Góra Gnojna), gdzie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie poszli na Rynek Starego Miasta, na którym pośrodku stoi pomnik Syrenki warszawskiej – symbolu Warszawy. Przewodniczka opowiedziała jej historię. Uczniowie zdziwili się, kiedy usłyszeli, że miała siostrę. Dookoła placu widać było wiele kawiarenek, restauracji i tłumy turystów. Od przewodniczki zwiedzający dowiedzieli się, że podczas II wojny światowej to miejsce zostało doszczętnie zniszczone. Wycieczkowiczom aż trudno było w to uwierzyć.

              Następnie udali się na „zakazaną ulicę”, czyli uliczkę Krzywe Koło, gdzie według legendy, jedną z piwnic zajął stwór okrutny – Bazyliszek, który zgromadził olbrzymie skarby. Wędrując uliczkami Starówki, uczniowie usłyszeli również historię gołębiarki. Zwiedzający widzieli także mury obronne Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca. Spacer po Starówce zakończył się na Placu Zamkowym, gdzie wznosi się Kolumna Zygmunta III Wazy – najwyższy i zarazem najstarszy świecki pomnik w stolicy.

              Później wycieczkowicze udali się Krakowskim Przedmieściem do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowali zmianę warty. Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego zrobili pamiątkowe zdjęcie.

  Podczas przejazdu do Centrum Nauki Kopernik widzieli pomnik Bohaterów Warszawy, a z ust przewodniczki usłyszeli jego historię.

              W Centrum Nauki Kopernik uczniowie nie zwiedzali, lecz odkrywali swoje pasje, zaspokajali ciekawość. Wszystkiego dotykali, sprawdzali, przekręcali, próbowali uruchomić niektóre eksponaty. Rozmawiali, śmiali się, a przed niektórymi eksponatami z wrażenia krzyczeli.

              Uczniowie z bagażem pełnym wrażeń bezpiecznie wrócili do domu.

 • Koncert szantowy w Mikołajkach

              Dnia 5.05.2018 uczniowie z klas I i IV pod opieką pani Moniki Gwitt oraz Katarzyny Berk wzięli udział w koncercie muzyki szantowej w Mikołajkach. Koncert poprzedzony był warsztatami, które odbyły się w marcu w Domu Kultury w Mikołajkach z zespołem Zejman & Garkumpel. Dzieci pod bacznym okiem muzyków uczyły się szant. Zwieńczeniem tego spotkania był koncert dzieci ze wszystkich szkół gminnych ze zespołem w trakcie weekendu majowego na scenie w centrum Mikołajek. Lider zespołu „Kowal” świetnie poprowadził cały koncert. My zaprezentowaliśmy szantę „Roboty po łokcie” przy żywiołowej reakcji publiczności. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

              Na zakończenie spotkania dzieci ze wszystkich szkół wraz z zespołem Zejman & Garkumpel zaprezentowały szantę „Hej ho, żagle staw”. Była to wspaniała inicjatywa Urzędu Miasta Mikołajki. Dzieci zdobyły nowe doświadczenie, miały okazję zaprezentować się na scenie przed szeroką publicznością. Po skończonym koncercie, w ramach podziękowania, zjedliśmy przepyszne lody.

              Dziękuję naszym małym artystom za występ, rodzicom za pomoc oraz zespołowi Zejman & Garkumpel za niesamowity koncert i wrażenia.

  Ahoj!!! Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce.

  Opracowała: Katarzyna Berk

 • Obchody świąt majowych w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

                  Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Cytując Zbigniewa Herberta Naród, który traci pamięć, traci sumienie musimy pamiętać o ważnych świętach. Maj to szczególny miesiąc w historii naszej ojczyzny.

              Podobnie jak w poprzednich latach, ze względu na dni wolne od zajęć edukacyjnych na początku maja, uroczysty apel z udziałem sztandaru szkoły odbył się 27 kwietnia 2018r. W roku obchodów 100 – lecia Niepodległej Ojczyzny był on zwieńczeniem działań edukacyjno – patriotycznych zawartych w szkolnym projekcie pod hasłem TYDZIEŃ dla NIEPODLEGŁEJ, który realizowali wszyscy uczniowie i nauczyciele.

              Apel przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem wychowawców. Zostały przypomniane rocznice ważnych wydarzeń: 1 maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i wstąpienie Polski do struktur Unii Europejskiej; 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja; 8 maja – rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

              Uczniowie recytowali prozę i poezję patriotyczną, śpiewali patriotyczne pieśni, m.in. utwory: Polska flaga, Mazurek Trzeciego Maja, Wojenko, wojenko.

              Apel zakończono wspólnym odśpiewaniem Roty.

  Koncert pieśni patriotycznych pod hasłem Tobie śpiewamy Ojczyzno

              Po odprowadzeniu sztandaru szkoły i krótkiej przerwie, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie wszystkich klas kolejno prezentowali przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne: Moja ojczyzna, Jestem Polakiem; Morze, nasze morze; Płynie Wisła, płynie; Raduje się serce; Szara piechota; Przybyli ułani.

              Głównym celem uroczystości było promowanie wartości patriotycznych poprzez tworzenie pamięci historycznej w oparciu o ważne wydarzenia z historii Polski.

  Podsumowaniem efektów zrealizowanych zadań mogą być słowa polskiego filozofa i profesora Bogusława Wolniewicza: Patriotyzm to jest przywiązanie do własnej Ojczyzny, a Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.

 • - Obrazek 1

  źródło: zsplindow.szkolnastrona.pl

 • Akcja "Wywieś Flagę"

  Dziś Dzień Flagi - w ramach obchodów tego święta zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do patriotycznego gestu jakim jest wywieszenie flagi ojczystej.

  Akcja "Wywieś Flagę" - Obrazek 1

  źródło: szkolneblogi.pl

 • - Obrazek 1

  źródło: jaroslaw.naszemiasto.pl

 • DZIEŃ ZIEMI

  20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To święto ma uświadamiać nam, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. W tym szczególnym dniu uczniowie brali udział w warsztatach cukierniczych, podczas których przygotowywali ekologiczne lizaki.

  Kolejnym punktem programu był turniej piłki siatkowej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VII oraz tor przeszkód dla dzieci z klas O – III. Wszyscy rywalizowali na wysokim poziomie, a zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami. Po wyczerpujących zawodach przyszedł czas na przedstawienie ekologiczne pt: „Na łące” w wykonaniu oddziału przedszkolnego oraz klasy IV pod opieką pani Zofii Rokojżo oraz Katarzyny Berk. Uczniowie w przejrzysty sposób ukazali, jak należy troszczyć się o naszą planetę Ziemię. Wystąpienie było bardzo ciekawe, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki  o ekologii.

  W tym dniu nie mogło również zabraknąć akcji Sprzątania Świata. Uczniowie pod opieką wychowawców posprzątali wyznaczone tereny wokół szkoły.

  Tradycją naszej szkoły jest już ognisko podsumowujące obchody Dnia Ziemi. W radosnej atmosferze uczniowie piekli kiełbaski i wymieniali się emocjami z całego dnia.

  Należy pamiętać, że nasza planeta jest wspólnym dobrem nas wszystkich, więc powinniśmy się o nią troszczyć i zawsze mieć na uwadze apel, który przyroda pisze do ludzi:

  „To my rośliny, to my zwierzęta!
  O naszym zdrowiu nikt nie pamięta?

  Trujące ścieki, trujące dymy,
  rzeki bez tlenu... my się dusimy!!!

  Chcemy żyć w zgodzie, przyjaźni,
  niech nie zabraknie wam wyobraźni!

  Patrzcie jak pięknie jest w lesie, w ogrodzie!
  Ile jest życia w ziemi i w wodzie!

  I ty młodzieńcze oszczędzaj wodę,
  nie niszcz i nie śmieć, dbaj o przyrodę!”

   

  Opracowała: Katarzyna Berk

 • Wycieczka klas OP, I, III do Rynu

              Dnia 23.04.2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I i III, wraz z wychowawcami, wybrały się na wycieczkę do Rynu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pokrzyżacki zamek oraz pójść z wizytą do zakładu fryzjerskiego.

              Głównymi celami wycieczki było: zapoznanie się z historią zamku oraz legend z nim związanych, zapoznanie dzieci z pracą fryzjera i ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu, ale także poznanie zasad odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach.

              Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zamku. Najpierw wszyscy przebrali się w stroje księżniczek oraz rycerzy, co pomogło wczuć się w opowiadane przez przewodnika historie. Przewodnik oprowadził dzieci po zamku, w którym mieli okazję zobaczyć oryginalne wnętrza oraz bogaty zbiór elementów uzbrojenia. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat dziejów zamku, życia ówczesnych ludzi, panujących władców, a także poznali krążące o zamku legendy.

              Następnym punktem było udanie się do zakładu fryzjerskiego. O pracy fryzjera opowiedziała nam mama Agaty, pani Marta Cała. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca fryzjerki, jak można zdobyć taki zawód oraz miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem zakładu – oglądały urządzenia i akcesoria służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Mogły również na sobie wypróbować saunę fryzjerską.

              Cała wycieczka zakończyła się słodkim akcentem w postaci pysznych lodów.

              Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza mogliśmy skorzystać z autobusu szkolnego, co znacznie obniżyło koszty wyjazdu. Podziękowania kierujemy również Pani Marcie Cała, która była inicjatorem naszej wycieczki.

  Monika Gwitt

 • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

  ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem”.

                                                        Kornel Makuszyński

   

              Dnia 17 kwietnia 2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

              Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

              Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli dowieść, że są godni miana czytelnika. Czekały na nich bajkowe zagadki, quizy, inscenizacje i zabawy muzyczno-ruchowe. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Egzaminowi przyglądała się zaproszona na tą uroczystość pani dyrektor Wiesława Jabłońska oraz wychowawca klasy I pani Monika Gwitt.

              Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

  Nasi nowi czytelnicy otrzymali drobne upominki.

              Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

  Małgorzata Błaut

 • Tydzień dla Niepodległej

              W  związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości  - obecny rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”. Jednym z wielu działań jest projekt, którego realizację wkrótce rozpoczynamy. Dziś przedstawiamy główne jego założenia:

  „TYDZIEŃ dla NIEPODLEGŁEJ”

  PROJEKT EDUKACYJNO - PATRIOTYCZNY

   

  Termin realizacji projektu: 23.04 - 27.04.2018r.

   

  Cel główny: działania edukacyjne mające przygotować uczniów i środowisko lokalne do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Cele: szczegółowe:

  ·        promowanie wartości patriotycznych

  ·        budowanie szacunku dla symboli narodowych

  ·        dbanie o poprawność i czystość języka polskiego

  ·        tworzenie pamięci historycznej w oparciu o ważne wydarzenia z historii Polski

  ·        rozwijanie uzdolnień uczniów poprzez wzbogacanie warsztatu teatralnego, umiejętności recytatorskich, plastycznych, muzycznych i wokalnych uczniów

  ·        rozwijanie umiejętności kreatywnej pracy w zespole

   

 • KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

  We wtorek 10 kwietnia w Mikołajskim Domu Kultury ,,Kłobuk” odbył się konkurs recytatorski Poezji Religijnej zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną, który skierowany był do uczniów wszystkich szkół z obwodu naszej gminy.

              W naszej szkole konkurs cieszy się co raz większą popularnością i do tegorocznego konkursu zgłosiło się 13 uczniów z klas III-VII, którzy pod czujnym okiem p. Małgorzaty Błaut i p. Agnieszki Żukowskiej wybrali utwory o treściach religijnych i sumiennie przygotowywali się do recytacji.

              W czasie trwania konkursu uczestników oceniało jury powołane przez organizatora, które wytypowało zwycięzców i przyznało im nagrody i wyróżnienia.

  Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii klas I-III

  II miejsce zajął Wiktor Orzechowski -uczeń klasy III

  wyróżnienie zdobyła Magdalena Narwojsz- uczennica klasy III

  W kategorii klas IV-VI

  II miejsce zdobyła Julia Olszewska- uczennica klasy VI

  III miejsce zajęły- Agata Kuźmicka- uczennica klasy IV oraz

  Roksana Orzechowska -uczennica klasy VI.

  wyróżnienie zdobyły – Karolina Sparzak i Alicja Brzostek- uczennice klasy IV.

  W kategorii klasa VII- gimnazjum

  wyróżnienie zdobyła Klaudia Kostrzeba- uczennica klasy VII

   

  Gratulujemy!

  Małgorzata Błaut

 • - Obrazek 1

  źródło: kspinowroclaw.pl

 • Witaj, WIOSNO!

              20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku przyświecało nam hasło „Z wiosną budzimy się do życia”.

              Przed rozpoczęciem obchodów każda klasa przystąpiła do wiosennego konkursu. Uczniowie pod opieką wychowawców mieli wykonać projekt sukni Pani Wiosny. Po skończonym zadaniu wszystkie prace zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Jury nie miało łatwego zadania w przyznaniu poszczególnych miejsc. Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w zadanie - projekty były kolorowe, wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi oraz zawierały wiele wiosennych akcentów. Jednogłośnie zdecydowano, że wszystkie klasy zasługują na 1. miejsce.

              Część główną imprezy rozpoczął występ najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz I klasy przygotowały wiosenną inscenizację, w której recytowały wierszyki, śpiewały oraz tańczyły. Następnie odbył się Kiermasz Wielkanocny, przygotowany przez dzieci i rodziców.

              Dzieci tego dnia miały również okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Klasa VII, pod okiem pani Sławomiry Rokojżo, zaprezentowała wszystkim uczniom jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia. Każda klasa miała okazję przećwiczyć resuscytację oraz pozycję boczną bezpieczną.

              W kolejnej części imprezy wszyscy zatańczyliśmy wspólny taniec na przywołanie wiosny, a później klasy wzięły udział w zabawach sportowych. Tradycyjnie już, całość została zakończona wspólnym przemaszerowaniem z Marzanną oraz ogniskiem z kiełbaskami.

              Dzieci podczas tej imprezy miały okazję, nie tylko do integracji szkolnej i aktywnego spędzenia czasu, ale także do kultywowania tradycji oraz uświadomienia celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  Monika Gwitt

 • Wycieczka do Giżycka

              W dniu 09.03.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i klasy III pod opieką Zofii Rokojżo i Moniki Gwitt oraz w towarzystwie kilku rodziców dzieci w/w klas odbyły wycieczkę do Giżycka.

  Program wycieczki obejmował:

  Wizytę w kinie „Nowa Fala” – oglądanie bajki pt ”Pszczółka Maja i miodowe igrzyska”.

  Gry i zabawy w salonie zabaw „Bajkolandia”.

  Celem wycieczki było:

  *zachęcanie dzieci do odbioru dobór kultury

  *wdrażanie do właściwego zachowania się w kinie

  *pokazanie rodzicom i dzieciom alternatywnych sposobów wspólnego spędzania czasu.

              Pobyt w Giżycku rozpoczęliśmy od wizyty w kinie „Nowa Fala”, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Pszczółka Maja i miodowe igrzyska”.

  Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt i wspaniała zabawa w salonie zabaw „Bajkolandia”.

              Sądzę, że dzieci miło i aktywnie spędziły czas. Rodzice przekonali się, że taka wycieczka to nie tylko świetna zabawa wyzwalająca aktywność fizyczną dzieci, ale również poszerzająca wiadomości dzieci o otaczającej je rzeczywistości. Jest to też  okazja do poznania zachowania własnego dziecka w nietypowych sytuacjach życiowych.

  Zofia Rokojżo

 • - Obrazek 1

  źródło: polnocna.tv

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć