• „ProLog” projekt edukacyjny Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

• ProLog to kolejny projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole. To projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli.

Pierwszy etap już za nami, czyli warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, wyposażenie szkoły w zestawy klocków Lego SPIKE wspierających naukę programowania, kolejne etapy przed nami – przeprowadzenie zajęć z przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych w klasie V; wyzwania "prologowe" i stałe warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.

To trzecia edycja programu, w którym bierze udział 11 szkół tym razem z woj. warmińsko-mazurskiego - do projektu mogła zakwalifikować się tylko jedna szkoła z gminy.

1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
            2. Szkoła Podstawowa w Windzie
            3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisanicy
            4. Szkoła Podstawowa w Nakomiadach
            5. Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach
            6. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie
            7. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście
            8. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernikach w Szymanach
            9. Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu
            10. Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Szczepankowie
            11. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łęgajnach

Pierwsza edycja programu realizowana była w roku szkolnym 2021/2022 i wzięło w niej udział 7 szkół z terenów wiejskich województwa łódzkiego. W drugiej edycji, odbywającej się w okresie październik 2022 - czerwiec 2023, wzięło udział 9 szkół z terenów wiejskich z województwa lubelskiego.

• Książki kochają każdego

•    W piątek 29.09.2023r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Mikołajkach 13 uczniów klas II – VII naszej szkoły wzięło udział w konkursie czytelniczym Piękne czytanie to też sztuka.

Uczestnicy wydarzenia wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Wyróżnienie otrzymał Tobiasz Tynko z kl. V (kat. kl. IV – VI), Natalia Narwojsz zajęła II miejsce (kat. kl. IV – VI), Mateusz Nietupski  zajął również II miejsce (kat. kl. VII – VIII).

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się słowa uznania i gratulacje.