• ~*~

• Drodzy Ósmoklasiści!

Dzisiaj przystępujecie do pierwszego poważnego egzaminu w Waszym dotychczasowym życiu, którego celem jest sprawdzenie zdobytej przez Was wiedzy i umiejętności, które nabywaliście podczas nauki w szkole, jak i poza nią.

Życzymy, aby zadania były dla Was proste i zrozumiałe, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i maksymalny czas.

Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i pozwolą Wam kontynuować naukę w wymarzonej szkole.

• Dziś 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej

• 180 lat temu, 23 maja 1842 r., w Suwałkach urodziła się
            Maria Stanisława Wasiłowska - PATRONKA naszej szkoły.

Doceniając literacki dorobek pisarki oraz jej wkład w działalność patriotyczną,
            Sejm ustanowił rok 2022 – Rokiem Marii Konopnickiej.

Źródło zdjęć:

• Wycieczka do Kadzidłowa

•        Dnia  17.05.2022r. odbyła się wycieczka przyrodnicza dzieci z oddziału przedszkolnego do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Celem wycieczki było:

- poznanie wyglądu zwierząt Warmii i Mazur, dla których naturalnym środowiskiem jest las.

- zwrócenie uwagi dzieci na zwierzęta chronione w przyrodzie.

- zachęcanie do aktywnego i twórczego spędzania czasu.

Dzieci pod opieką wychowawcy Zofii Rokojżo, niektórych rodziców i przewodnika zwiedzali obszar parku poznając wygląd i zwyczaje wielu zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy, w tym też zwierząt chronionych (ryś, żbik, bocian czarny).

Mogły dotknąć , pogłaskać, a nawet karmić sarenki, kózki, owce. Zobaczyły orła bielika, o którym do tej pory znały tylko legendę. Widziały mnóstwo ptaków, których na co dzień nie spotkałyby. Poznały również wiele ciekawostek z  życia oglądanych zwierząt.

Dzieci były zachwycone mile, pouczająco i aktywnie spędzonym czasem.

Zofia Rokojżo