• „Wpływamy na bezpieczeństwo” – spotkanie online dla szkół

• W piątek, 20 stycznia, w przeddzień ferii zimowych uczniowie klas V - VIII wzięli udział w spotkaniu online „Wpływamy na bezpieczeństwo” adresowanym do uczniów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i zorganizowanym przez KO w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Głównym celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez młodzież, a także uświadomienie młodzieży zagrożeń, z jakimi mogą mieć do czynienia w czasie zimowego wypoczynku i przygotowanie do odpowiedniej reakcji.

Spotkanie online poprowadził Maciej Rokus – pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. Bezpieczeństwa, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

• Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka i choinki szkolnej

• Dnia 19.01.2023r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie uroczyście obchodziliśmy Święto  Babci i Dziadka z udziałem zaproszonych gości. W tym też dniu odbył się również szkolny bal choinkowo - karnawałowy uświetniony wizytą Mikołaja.

Od rana w naszej szkole gościliśmy dziadków, dla których program artystyczny zaprezentowały dzieci z klas 0 - II oraz wybrani uczniowie kl. IV - VIII. Wspólne zabawy dzieci z babcią i dziadkiem przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie dzieci kl. 0 - II, natomiast słodki poczęstunek dla zaproszonych gości przygotowali rodzice dzieci klas młodszych. Zainteresowanie Dziadków uczniów naszej szkoły przerosły wszelkie oczekiwania. Byliśmy mile zaskoczeni tak dużą frekwencją seniorów. Cieszymy się, że mamy ogromne wsparcie rodziców i dziadków w realizacji celów edukacyjnych  i wychowawczych  uczniów naszej szkoły.

Z dziadkami  pożegnaliśmy się ok. godz. 11.00, a po przerwie obiadowej rozpoczął się kostiumowy bal karnawałowy. W tej części uroczystości dużą rolę odegrali uczniowie klas IV - VIII i ich wychowawcy. Przygotowali oni i przeprowadzili zabawy integracyjne wspólne dla całej społeczności uczniowskiej. Rodzice uczniów poszczególnych klas  0 - VIII przygotowali i atrakcyjne konkursy muzyczno - taneczne. Słodkie poczęstunki dla wszystkich dzieci przygotowali rodzice uczniów  klas starszych. Ważnym elementem balu była wizyta Mikołaja, w rolę którego wcielił się uczeń kl. VI Szymon Kuźmicki przy dużym wsparciu „Elfa”, czyli Magdy Narwojsz ucz. kl. VIII a,  doskonale odegrał swoją, jakże ważną rolę.

Z obserwacji i relacji dzieci, jak i ich rodziców wynika, że wszyscy zarówno młodsi, jak i starsi bawili się doskonale. Możemy być dumni z bardzo dobrej współpracy i umiejętności dobrej organizacji wszystkich środowisk szkolnych - uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Dzień Logicznej Łamigłówki

• W 2023 roku obchody Światowego Dnia Logiki przypadły na 14 stycznia (sobota), natomiast Światowy Dzień Łamigłówki – 29 stycznia przypadł w czasie naszych ferii zimowych. Zatem w tygodniu poprzedzającym ferie połączyliśmy oba nietypowe święta i na lekcjach matematyki zrobiliśmy Dzień Logicznej Łamigłówki.

​​​​​​​​​​​​​​Tego dnia, zajmowaliśmy się rozwiązywaniem łamigłówek, które uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Rozwijają myślenie analityczne, uczą łączyć fakty i wyciągać wnioski. Ćwiczą koncentrację, dokładność i skrupulatność. I można by tak wymieniać dalej.​​​​​​​

​​​​​​​

Nauka przez zabawę to jedno z lepszych doświadczeń, zatem: Śmiało – udanej zabawy! Uwaga! Łamigłówki uzależniają ….