Kalendarium roku szkolnego 2013/2014
- 2 września 2013r. - Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych8 października 2013r. - Dzień Patrona14 października 2013r. - Dzień Nauczyciela1 listopada 2013r. - Wszystkich Świętych11 listopada 2013r. - Narodowe Święto Niepodległości23 - 31 grudnia 2013r. - Zimowa przerwa świąteczna1 stycznia 2014r. - Nowy Rok6 stycznia 2014r. - Święto Trzech Króli27 stycznia - 9 lutego 2014r. - Ferie zimowe1 kwietnia 2014r. - Sprawdzian zewnętrzny17 - 22 kwietnia 2014r. - Wiosenna przerwa świąteczna1 - 3 maja 2014r. - Święta majowe19 czerwca 2014r. - Boże Ciało27 czerwca 2014r. - Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych28 czerwca - 31 sierpnia 2014r. - Ferie letnie (wakacje)
WAKACJE!!!
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Dzień rozdania świadectw to jeden z najprzyjemniejszych z dni w życiu każdego ucznia. Upragnione wakacje po dziesięciomiesięcznej wytężonej pracy w szkole. Również w naszej szkole uczniowie czekali na ten dzień z utęsknieniem.
28 czerwca 2013 roku o godzinie 8:30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie pożegnać rok szkolny.
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła Dyrektor Szkoły, która z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Obsługi oraz Rodzicom złożyła najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzyła, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzyła bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu, na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Pani Dyrektor z wychowawcami klas wręczyli świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Najlepsi otrzymali również dyplomy wzorowego ucznia.
Na szkolnej uroczystości było obecnych wielu rodziców, dumnych ze swoich dzieci.
ABSOLWENCI ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 „ŻEGNAJ SZKOŁO”
Ostatni dzwonek w tej szkole dla klasy VI zabrzmiał w dniu 28 czerwca 2013r. Tego dnia wszyscy uczniowie przybyli do szkoły ubrani na galowo. Punktualnie o godz. 9 rozpoczęła się Msza św., która odprawił nasz proboszcz ks. Wojciech Chmielecki. Po Mszy św. zaczęła się część oficjalna, czyli wprowadzono Sztandar Szkoły, odśpiewano hymn szkoły i według obowiązującego ceremoniału odbyło się przekazanie sztandaru nowemu pocztowi z klasy V.
Następnie pani dyr. Wiesława Jabłońska, przywitała wszystkich przybyłych gości. Po powitaniu uczniowie klasy VI przekazały insygnia władzy młodszym kolegom i koleżankom z klasy V. W pięknym programie artystycznym przygotowanym przez wychowawcę mgr Agnieszkę Serowik i uczniów klasy VI nie zabrakło podziękowań nauczycielom za 7 letni trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Wyrazem wdzięczności uczniów były wiersze, piosenki i wręczone kwiaty. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie z klasy z rąk pani dyrektor otrzymali dyplom wzorowego ucznia i nagrody książkowe a ich rodzice Listy Gratulacyjne. Ważnym momentem tej uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klasy szóstej. Każdy uczeń klasy szóstej, jak co roku otrzymał pamiątkowe upominki od swoich młodszych koleżanek i kolegów. Należy wspomnieć, iż dla uczniów klasy szóstej był to rok bardzo udany. Wszyscy uczniowie ukończyli szkołę podstawową z dyplomem absolwenta w ręku i świadomością, iż uczynili wszystko, aby pozostawić po sobie miłe wspomnienia. Przykładem sukcesu edukacyjnego może być ich wysoki wynik w Teście Szóstoklasisty ze średnia 28,5pkt.
Najwięcej wzruszeń dostarczyła piosenka „Ostatni krąg” i pożegnalna iskierka.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla Grona Pedagogicznego, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów klasy V i VI.
A oto lista absolwentów roku szkolnego 2012/2013:
1. Patrycja Karolina Bogdan
2. Adriana Galanek
3. Agata Grabowska
4. Adrianna Laska
5. Natalia Lewczuk
6. Weronika Macierzewska
7. Szymon Pajka
8. Paweł Pawłowski
9. Patrycja Tarnowska
10. Miłosz Zyśk
Wycieczka klas 0-III do Mazurskiego Parku Atrakcji „MAZUROLANDIA” w Gierłoży
W dniu 13 czerwca 2013r zorganizowano wycieczkę uczniów klas 0-III naszej szkoły do Mazurskiego Parku Atrakcji „MAZUROLANDIA” w Gierłoży.
Celem wyjazdu było zaprezentowanie uczniom możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego w parku rozrywki z jednoczesnym poznawaniem historii, kultury i zabytków regionu Warmii i Mazur.
Uczniowie pod opieką swoich wychowawców – przewodników zostali oprowadzeni po poszczególnych „sektorach” parku, z których największy obszar zajmował Park Miniatur prezentujący najpiękniejsze zabytki architektury naszego regionu (kościoły, zamki, fortyfikacje, pałace, grodziska, wiatraki i wiadukty).
Dużym zainteresowaniem cieszył się Park Militariów, w którym uczniowie mieli okazję „sprawdzić swoje oko” oddając strzały z pistoletu do tarczy na strzelnicy militarnej, dotykać rekwizyty, oglądać, a nawet przymierzać stroje historyczne z okresu II Wojny Światowej.
W zrekonstruowanym Grodzisku Rycerskim, w którym zgromadzone były zbroje, miecze, tarcze i różnego rodzaju narzędzia tortur, dzieci pod okiem przewodnika oddawały strzały z łuku do słomianej tarczy na Strzelnicy rycerskiej. Niektórzy nawet „poddawani byli torturom” – dając się zakłuć w dyby.
Powrót do przeszłości zagwarantował Skansen ludowy, w którego izbach można było obejrzeć meble, sprzęty i akcesoria używane w gospodarstwach domowych w minionej epoce.
Natomiast niezwykle współcześnie, a wręcz futurystycznie prezentowały się miniatury stadionów piłkarskich Euro 2012. Fotosy słynnych piłkarzy w połączeniu z tymi obiektami wzbudzały zainteresowanie nie tylko sympatyków piłki nożnej – chłopców, ale również i dziewczynek.
Cały pobyt w „Mazurolandii” uświetniały urządzenia i obiekty rekreacyjne w Parku rozrywki - huśtawki, trampoliny, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, rozśpiewana kolejka z wagonikami i „ciuchcią”, za której sterami można było samodzielnie zasiąść i poprowadzić po torach cały skład.
Nie sposób było się nudzić - pogoda i humory dopisywały wszystkim, a dzieci w swoich relacjach zgodnie twierdziły, że był to bardzo udany wyjazd i z wielką chęcią wybrałyby się tam jeszcze raz.
Dzień Otwarty w OP
Dnia 06.06.2013r. w oddziale przedszkolnym „Wioska Smerfów” odbył się Dzień Adaptacyjny. Na ten dzień zostały zaproszone dzieci wraz z rodzicami, które od września 2013r. będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Dzieci otrzymały imienne zaproszenia wykonane przez ich starszych kolegów z oddziału przedszkolnego.
Przedszkolne Smerfy serdecznie powitały gości. Zaprezentowały naszą salę i niektóre z zasad obowiązujących w „Zerówce”. Gościom wręczono emblematy Smerfów na znak przynależności do naszej małej „Wioski smerfów”.
Wszyscy poszliśmy do sali sportowej, gdzie wspólnie z wychowawczynią zatańczyliśmy taniec „Labada” oraz bawiliśmy się w zabawy integracyjne m. in. „ Miś”, Mały zuch”.
Po powrocie do naszej sali każde dziecko otrzymało obrazek do pokolorowania dotyczący zabaw i gier Smerfów - oczywiście przedszkolaki użyczyły kolegom kredek i chętnie pomagały w kolorowaniu. Po wspólnej zabawie zabawkami przyszedł czas na pokazanie gościom ulubionego miejsca wszystkich smerfów, czyli placu zabaw. Tam wesoło i bezpiecznie spędzili czas.
Na zakończenie podziękowaliśmy gościom za przybycie i miłą, wspólną zabawę.
PIKNIK RODZINNY 2013
25 maja 2013r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie odbył się doroczny Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi należących do obwodu szkolnego. W tym dniu obchodzi się wielkie Święto Rodziny, aby jednocześnie uczcić trzy ważne święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.
Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności artystyczne. Jako pierwsi na szkolnej scenie wystąpili ucz. klasy IV i VI. Słowami poetów wyrazili rodzicom wdzięczność za ich miłość, troskę, wsparcie i wychowanie. Swoim koleżankom i kolegom życzyli śmiechu w domu i przyjaciół najlepszych na świecie.
Pierwszacy i drugoklasiści zaprezentowali dwa przedstawienia kukiełkowe: „Czerwony Kapturek” i „Kopciuszek”. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały inscenizację „Na Mazury”, która nie tylko pokazywała piękno naszego regionu, ale też i przekazywała wiedzę.
Ostatnim punktem szkolnego programu artystycznego był „Mój talent” – uczniowie chwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi.
Dużym zainteresowaniem cieszył się występ artysty zwanego „człowiek-guma”, fakir, iluzjonista, zaklinacz węży. Wielu wrażeń dostarczyły również zawody strażackie zorganizowane dla uczniów przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewie.
Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności twórcze w konkursie plastycznym „Moje wakacyjne marzenia z SKO” oraz nauczyć się wykonywać elementy przestrzenne, np. kwiatki, ptaszki, wazoniki itp. techniką origami.
Chętnym osobom p. pielęgniarka mierzyła ciśnienie, a uczniowie z klasy II pokazywali, jak udzielić pierwszej pomocy.
Za systematyczne oszczędzanie w SKO zostały wręczone nagrody. Wszystkich, którzy lubią wspominać zapraszano do robienia fotografii rodzinnej w wersji cyfrowej oraz do obejrzenia wystawy „Dawne Olszewo”.
Nie zabrakło również czegoś miłego dla podniebienia. W trakcie trwania imprezy funkcjonowała „Mini gastronomia”. Można było m.in. skosztować karkówki i kiełbaski z grilla oraz smacznego, domowego ciasta.
Serdeczny uśmiech pojawił się na buziach wszystkich dzieci, kiedy otrzymały swoje ulubione słodycze – lody!!!
Impreza udała się. Było miło, sympatyczne, wesoło. Czas szybko minął.
Imprezę sponsorowali:
Urząd Miasta w Mikołajkach
poseł RP Z. Włodkowski
Bank Spółdzielczy w Mikołajkach
przewodn. Rady Miasta Mikołajki S. Gawliński
OSP w Olszewie
p. Urszula Przybysz
Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie
ZAPRASZAMY!
Społeczność szkolna zaprasza na kolejny PIKNIK RODZINNY.
25 maja 2013r., o godzinie 10:00
Pan Karp z wizytą u przedszkolaków
Dnia 13.05.2013r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej odbyło się spotkanie podsumowujące kampanię edukacyjno- informacyjną zorganizowaną i koordynowaną przez Lokalną Grupę Działania Mazurskie Morze w 12 placówkach oświatowych na obszarze 6 gmin. Z gminy Mikołajki tylko nasza szkoła przystąpiła do realizacji zadań kampanii.
Mieliśmy do wykonania następujące zadania:
- Przygotowanie scenariusza przedstawienia w oparciu o wiersze Z. Szczepańskiego opublikowane w książce pt. „Przyjaciele Pana Karpia z błękitnego jeziora”.
- Przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. „Przyjaciele Pana Karpia z błękitnego jeziora” i wyłonienie laureatów w dwóch kategoriach: 5-6 latki oraz uczniowie klas I- III
- Przeprowadzenie wstępnego etapu konkursu wiedzy przyrodniczej i wyłonienie finalistów konkursu również w dwóch kategoriach: 5-6 latki i ucz. Klas I-III
Na realizację zadań mieliśmy cały kwiecień. W tym też czasie z dziećmi z oddziału przedszkolnego przygotowywaliśmy przedstawienie. Obok trudnych wyborów typu: kto kogo zagra, mieliśmy ogromny kłopot z kostiumami, a właściwie ich brakiem. I tu z pomocą przyszli nam rodzice i dziadkowie dzieci, pracownicy szkoły oraz osoby zaprzyjaźnione. Wielkim wyzwaniem było przygotowanie scenografii, ale w tym przypadku z pomocną dłoń podała pani Małgosia Błaut. Po wielu trudach dobrnęliśmy do finału.
Spotkanie podsumowujące kampanie rozpoczęliśmy od prezentacji przedstawienia pt. „Na Mazury” przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Potem odbył się finał konkursu wiedzy przyrodniczej. W kategorii klas I- III udział wzięli: Dawid Świtaj, Alicja Patalan, Klaudia Kostrzeba, Dawid Pizoń i Kasia Kowalczyk. Laureatem został Dawid Pizoń z klasy II.
W kategorii 5-6 latków udział wzięli: Szymon Marcinkowski, Dominik Ozygała, Zuzia Zera, Amelka Manowiecka i Kinga Janowska. Laureatem została Zuzia zera. Oczywiście wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe. Kolejnym, miłym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego. Tutaj w kategorii klas I- III nagrodzeni zostali: I m-ce Julia Olszewska, II m-ce Dodrosława Reluga, II m-ce Damian Pizoń oraz 2 wyróżnienia dla Klaudii Kostrzeba i Aleksandry Tarnowskiej.
W kategorii 5-6 latków nagrodzeni zostali: I m-ce Zuzanna Zera, II m-ce Amelia Manowiecka, III m-ce Szymon Marcinkowski i 2 wyróżnienia dla Kingi Janowskiej i Doroty Kokosińskiej. Niespodzianką był fakt wręczenia drobnych upominków wszystkim uczestnikom konkursu w podziękowaniu za trud włożony w wykonanie pracy.
Miłym akcentem było obdarowanie „małych aktorów”, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego drobnym upominkiem, który w imieniu Burmistrza Miasta Mikołajki wręczyła pani Stella Hałaburda.
Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem promującym zdrową żywność, a w szczególności potrawy z mazurskiej rybki.
Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze z wieloma atrakcjami.
Ogromne podziękowania składam wszystkim osobom, które bardzo aktywnie włączyły się w realizację tego przedsięwzięcia, a szczególnie rodzicom dzieci z oddziału przedszkolnego, pani Irenie Rybakiewicz , która uszyła piękne kostiumy „perkozom”, pani Kasia Janowskiej za „stworzenie” strojów wydry i bobra oraz paniom Agnieszce Zera i Halinie Wierciszewskiej za uszycie wspaniałej „kijanki”. Za wykonanie czapeczek perkozów i żurawia dziękuję pani Ewie Kurzela i pani Annie Kowalczuk.
Szkolny koordynator kampanii:
Zofia Rokojżo
Przypominamy!
13 maja 2013r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami - podsumowujące rok szkolny 2012/2013.
Wyjazd kl. 0 - III do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
W dniu 26 kwietnia 2013 r. zorganizowano wyjazd uczniów klas 0-III naszej szkoły do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali” zaprezentowaną przez Teatr Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi.
Uczniowie pod opieką swoich wychowawców zostali oprowadzeni i zapoznani z charakterystycznymi pomieszczeniami i elementami teatru – hol, sala widowiskowa – widownia, balkon, scena, kurtyna, reflektory, nagłośnienie itp.
Następnie dzieci zajęły miejsca na balkonie i aktywnie uczestniczyły w widowisku – śpiewały i tańczyły, odpowiadały umówionym odzewem lub gestem na hasła. Na koniec przedstawienia wylosowano bilety z nazwiskami uczniów, którzy brali udział w konkurencjach zorganizowanych na scenie i zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję zaobserwowania różnorodnych efektów dźwiękowych i świetlnych- laserowych, które urozmaiciły i uświetniły przedstawienie.
Uczniowie w swoich sprawozdaniach tak wspominają swoje doznania:
(..) „W sali znajdowały się reflektory, kontrolery, głośniki basowe i inne urządzenia. W czasie przedstawienia były różne efekty świetlne: lasery, wyświetlane kształty. My również braliśmy udział w tym spektaklu – śpiewaliśmy, występowaliśmy na scenie. To przedstawienie podobało mi się, ponieważ były różne efekty dźwiękowe i świetlne” (Hubert P. kl.III)
(..) „Aktorzy grali pięknie. Czułem się jak w prawdziwej Krainie Krasnali. Ta wycieczka bardzo podobała mi się, ponieważ lubię oglądać baśnie” ( Krzysiek Sz. Kl. III).
Wyjazd do Mrągowa został zorganizowany w ramach zajęć lekcyjnych realizujących tematykę związaną z teatrem.
MAJOWE ROCZNICE
25 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie odbył się uroczysty apel, którego tematyka była poświęcona rocznicom ważnych dla narodu polskiego wydarzeń historycznych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – VI ze swoimi wychowawcami, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie ucz. kl. IV i V recytowały wiersze sławiące piękno Polski - naszej ojczyzny. Przewodnicząca SU przeczytała krótki referat wprowadzający w tematykę obchodzonych świąt. Na zakończenie części oficjalnej wspólnie odśpiewano „Rotę” – pieśń, która pretendowała do miana pierwszego hymnu państwowego. Po odprowadzeniu sztandaru odbyła się część artystyczna.
Uczniowie z klas IV - VI zaprezentowali inscenizację przypominającą okres panowania króla Stanisława Augusta, w którym doszło do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ich młodsze koleżanki i koledzy z kl. II i III przedstawili najważniejsze fakty dotyczące 1 Maja, Święta Flagi RP, 68 rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej oraz Dnia Unii Europejskiej. Uczniowie – aktorzy recytowali prozę i poezję, śpiewali pieśni patriotyczne.
W tym dniu uczennice i uczniowie ubrali się w stroje galowe. Okazali w ten sposób szacunek swojej ojczyźnie i tym, którzy walczyli o to, byśmy teraz mogli w pokoju świętować w wolnym, niepodległym państwie.
Dzień Ziemi
22 kwietnia 2013r.
Jak w tym roku uczciliśmy Dzień Ziemi - zobacz ALBUM FOTOGRAFICZNY
Społeczność szkolna podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku odchodziła Dzień Ziemi. Pamiętamy, że stan środowiska naturalnego zależy od nas wszystkich, dlatego 22.04.2013r. czynnie włączyliśmy się w akcję WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR. Akcja ma na celu promowanie działań ekologicznych i dbanie o środowisko naturalne naszego pięknego regionu.
W tym roku w trosce o naszą Ziemię wszyscy uczniowie klas 0 - VI wraz z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami wysprzątali, wygrabili cały teren wokół szkoły.
Sprzątanie miało charakter nie tylko ciężkiej pracy, ale także wspólnego spędzenia czasu całej społeczności szkolnej. Na zakończenie pracy wszyscy uczniowie z przyjemnością zgromadzili się wokół ogniska, aby upiec kiełbaski, a następnie sie nimi posilić.
Sprawdzian Szóstoklasisty
4 kwietnia 2013 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce został przeprowadzony kolejny egzamin zewnętrzny badający poziom umiejętności uczniów szóstej klasy. Wśród nich byli także uczniowie naszej szkoły. Do egzaminu przystąpiło 10 uczniów, co stanowi 100 % wszystkich naszych szóstoklasistów. Sprawdzian miał charakter ponadprzedmiotowy. Sprawdzał przede wszystkim umiejętności zapisane w standardach wymagań egzaminacyjnych tj. z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie w Polsce piszą taki sam test.
Sprawdzian rozpoczął się po godz. 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu był przedłużony o 30 minut.
Tego dnia nasi szóstoklasiści przyszli w strojach galowych przynosząc ze sobą legitymacje, czarne długopisy, ołówek, linijkę, cyrkiel, kątomierz itp.
Jak co roku w tym dniu nie mogło zabraknąć i ich rodziców, którzy chcieli wesprzeć duchowo swoje pociechy w ich pierwszym tak ważnym sprawdzianie. Obserwując miny i nastroje uczniów, rodziców i nauczycieli zauważyć można było duże zdenerwowanie wszystkich. W trakcie, gdy uczniowie dzielili się swoją wiedzą przelewając ją na papier, rodzice przygotowywali dla nich słodki poczęstunek.
Teraz nie zostało nam już nic innego jak tylko oczekiwanie na wyniki.
Powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny
Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca uczniowie ze swoimi wychowawcami bawili się wspólnie pod hasłem „Wiosna z SKO - oszczędzamy nie tylko pieniądze”, koordynatorem imprezy była Sławomira Rokojżo, opiekun szkolnego SKO.
Po przedstawieniu harmonogramu dnia uczniowie kl. I - III wzięli udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować” objętej patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzonym przez Panią Adrianę Krucyna, uczniowie klas IV- VI udali się do swych klas by wykazując się pomysłowością, wykonać prace w ramach organizowanego przez panią Błaut konkursu pt. „Kapelusz śliczny, bo ekologiczny” a przedszkolaki wesoło spędzały czas ze swoją wychowawczynią Panią Zofią Rokojżo poznając zwyczaje związane z powitaniem wiosny.
Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej by podziwiać inscenizację teatralną, w której maluchy klasy przedszkolnej witały wiosnę oraz inscenizację o tematyce ekologicznej, przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej. Występy uczniów spotkały się z dużym aplauzem.
W związku ze Światowym Dniem Urodzin, uczennice klasy V rozdały wszystkim zebranym „karteczki urodzinowe” przygotowane pod opieką anglistki Pani Anny Kowalczuk.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu na ekologiczny kapelusz i wręczono nagrody ufundowane przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.
Bardzo oczekiwanym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez SKO pod hasłem „Z miłości do oszczędzania”, którego tematem była „Skarbonka”. Nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, wręczał uczniom, zaproszony na uroczystość Wiceprezes Banku, Pan Sławomir Piskorz.
Kolejnym punktem imprezy był korowód wiosenny z kukłą marzanną, symbolem zimy, którą wrzucono do ognia i w ten sposób powitano wiosnę.
Z nadzieją na rychłe przybycie wiosny, uczniowie udali się na salę gimnastyczną. Tu rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach przygotowanych przez Pana Leszka Rokojżo. W czasie turnieju nie obyło się również bez konkurencji związanej m.in. z umiejętnością liczenia pieniędzy. Drużyny składające się z uczniów od kl. 0 do VI, za każdą konkurencję zdobywały punkty w postaci banknotów. Zabawy sprawnościowe wzbudziły wiele emocji.
Zwycięska drużyna otrzymała dyplomy.
Na zakończenie dnia uczniowie oglądali przygotowane przez wychowawców filmy.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by I Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Podczas całego dnia panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
źródło: Internet
WIOSNA!
Przyjście wiosny - Jan Brzechwa
Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna,
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą...
Jeż się najeżył srodze:
raczej na hulajnodze.
Wąż syknął - Ja nie wierzę ,
przyjedzie na rowerze.
Kos gwizdnął: Wiem coś o tym,
przyleci samolotem.
Skąd znowu - rzekła sroka -
ja jej nie spuszczam z oka
i w zeszłym roku w maju
widziałam ją w tramwaju.
-Nieprawda! Wiosna zwykle
przyjeżdża motocyklem!
-A ja wam to udowodnię,
że właśnie samochodem,
-Nieprawda, bo w karecie!
- W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
że płynie własną łódką!
A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty z nią się spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią: - Witaj wiosno!
Współpraca z OSP Olszewo
09 marca 2013r. (wolna sobota) strażacy z OSP w Olszewie wykonali przycinkę gałęzi drzew otoczających teren szkoły. Usunęli konary zagrażające bezpieczeństwu dzieci i dorosłych (znajdujące się nad chodnikiem prowadzącym do szkoły oraz nad boiskiem). Po zakończenie prac na wysokości dokładnie oczyścili teren wokół szkoły.
Pierwsze wiosenne prace porządkowe zostały wzorowo wykonane. Nasi odważni strażacy stanęli na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że Damian P. ucz. kl. I i Szymon K. ucz. kl. II, którzy tak dzielnie asystowali swoim tatusiom, będą również dbać o swoją szkołę.
Sztuka teatralna - Mrągowo
Dnia 20 lutego 2013r. 29 uczniów z klas IV, V i VI pod opieką nauczycieli - wychowawców obejrzało spektakl teatralny „Przygody Tomka Sawyera” wystawiony na scenie mrągowskiego CKiT–u przez grupę aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Tematyka spektaklu była im bliska. Śledzili zabawne przygody swoich rówieśników, chociaż działy się one w czasach, których realia życia młodych ludzi bardzo różniły się od współczesności.
PRZYPOMINAMY!!!
W czwartek - 7 lutego 2013r. - o godzinie 15:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie