mgr Jolanta Walenciej

Uczniowie mają głos

Andrzejki

Paweł: Na szkolnych andrzejkach bawiłem się świetnie. Podobały mi się konkursy. Rodzice zorganizowali bufet, w którym można było kupić coś słodkiego. Miło spędziłem czas.

Otwarcie świetlicy i biblioteki

Agata: Cała szkoła czekała na ten dzień - 24.11.2011r.. Na pierwszych dwóch lekcjach przeżywaliśmy, czy wszystko potoczy się zgodnie z planem. Szczególnie denerwowali się ci uczniowie, którzy brali udział w części artystycznej. Gdy nadeszła chwila otwarcia budynku wszyscy zebrali się na placu przed drzwiami świetlicy. Pani dyrektor przecięła ostatni kawałek wstęgi. Ksiądz poświęcił pomieszczenia. Od tego momentu mogliśmy w nich bezpiecznie przebywać i ćwiczyć. Byliśmy bardzo przejęci i zadowoleni.

Piotrek: Dnia 24 listopada odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej. Byłem z tego powodu zadowolony. Wreszcie mamy gdzie ćwiczyć, trenować grę w piłkę nożną i ping - ponga. Jestem dumny, że w naszej szkole mamy nowa salę sportową!

Szymon: Otwarcie nowej sali to dla nas uczniów ważne wydarzenie. Mamy teraz dużo miejsca. Możemy tańczyć, ćwiczyć, bawić się oraz rozgrywać zawody, np. w tenisa stołowego. Nareszcie obiady jemy w oddzielnym pomieszczeniu. Biblioteka też mi się podoba. Jest w niej dużo miejsca. Można spokojnie przejrzeć książki lub usiąść przy stoliku i w ciszy poczytać.

Wspólna lekcja wychowawcza

Kinga: Dnia 16 listopada 2011r. uczestniczyliśmy we wspólnej lekcji wychowawczej klas IV -VI. Głównym tematem zajęć była "odwaga cywilna". W ciągu 40 minut wielu z nas uświadomiło sobie, że odwaga to nie tylko umiejętność przyznania sie do swojego błędu, ale również umiejętność mówienia prawdy prosto w oczy drugiej osobie. Być odważnym to również potrafić stanąć w czyjejś obronie. Być odważnym to też umieć "być sobą".