mgr Jolanta Walenciej

SPRAWDZIAN ZEWNĘTRZNY

Termin sprawdzianu – 3 kwietnia 2012 r. (wtorek), godz. 900

Co już powinieneś widzieć!

Sprawdzian jest przeprowadzany w szóstej klasie szkoły podstawowej. Trwa 60 minut. Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów (20 z zadań zamkniętych i 20 z otwartych).

Czy każdy musi pisać sprawdzian?

1.      Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie szkół podstawowych.

2.      Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Jeśli do niego nie przystąpisz, nie możesz rozpocząć nauki w   gimnazjum.

3.      Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

Po co przeprowadza się sprawdzian?

Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności (standardów):

·         czytania,

·         pisania,

·         rozumowania,

·         korzystania z informacji,

·         wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Pamiętaj, aby na sprawdzian zabrać ze sobą:

1. Legitymację szkolną.

2. Pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem.

3. Ołówek.

4. Gumkę.

5. Linijkę.

6. Ekierkę.

7. Cyrkiel.

8. Kątomierz.

Po otrzymaniu zestawu egzaminacyjnego:

1.      Na początku sprawdź, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny tzn. czy ma wszystkie strony i czy są wyraźnie wydrukowane.

2.      Zapisz swój indywidualny kod, datę urodzenia i pesel w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego.

3.      Zapoznaj się z instrukcją/informacją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego. W razie wątpliwości możesz poprosić o ich wyjaśnienie nauczyciela z zespołu nadzorującego.

4.      Pisz spokojnie i samodzielnie.

Tego Ci na sprawdzianie nie wolno!!!

Ściągać i przeszkadzać innym, gdyż będziesz musiał opuścić salę, a twój sprawdzian zostanie unieważniony.

18 października - pisaliśmy pierwszy próbny sprawdzian