mgr Zofia Rokojżo

Kulig klasowy- 21.02.2012r..

Dnia 21.02.2012r. odbył się kulig dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcą oraz z rodzicami. Organizatorami kuligu byli państwo Bogusława i Andrzej Pizoń. Opiekę nad dziećmi pełnili również państwo Aneta i Krzysztof Patalan oraz pani Agnieszka Olszewska. Za całą wyprawę odpowiedzialność ponosił wychowawca grupy- Zofia Rokojżo.
Ze szkoły do wyznaczonego miejsca rozpoczynającego kulig wszyscy przeszliśmy pieszo- ok. 100m. Dzieci, wychowawca i mamy usadowieni bezpiecznie na 2 dużych saniach ciągniętych przez traktor, odbyły przejażdżkę z Olszewa do Szymonki.
Po podróży z przygodami nadszedł czas na przekąskę i zabawę. Rodzice rozpalili ognisko, przygotowali kije do pieczenia kiełbasek oraz przywieźli przygotowane w domach pyszne sałatki warzywne i gorącą herbatę.
Dzieci same upiekły kiełbaski i zjadły własnoręcznie zrobione hog- dogi. Nie pogardziły też sałatkami. Po jedzonku były zabawy na śniegu.
Później powiesiliśmy na drzewach karmę dla ptaków i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Do szkoły wróciliśmy zgodnie z założonym planem.
Dzieci aktywnie, bezpiecznie i w życzliwej atmosferze spędziły piękny, zimowy dzień.

Wychowawca: Zofia Rokojżo