• czerwiec 2023

• Fotorelacje z naszych szkolnych działań dokumentowane za pomocą sprzętu #LP:

• Mazurski Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka;
          • wybory do SU;
          • Pasowanie na czytelnika;
          • wycieczki i wyjścia;
          • Pożegnanie absolwentów;
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023;
          • i wiele innych momentów.

Lekcje powtórzeniowe mogą być ciekawe i twórcze. Przekonali się o tym uczniowie, którzy na lekcjach języka polskiego pracowali z robotem edukacyjnym Photon.

Wykonywali zadania w dwóch zespołach. Lider każdej grupy otrzymał od nauczyciela zagadnienia, które powinni powtórzyć na lekcji. Członkowie poszczególnych zespołów opracowywali zadania i programowali swojego Photona. Po upływie wyznaczonego czasu zamieniali się stanowiskami pracy (mata i Photon).

Efekty pracy pozytywnie zaskoczyły uczniów. Uświadomili sobie, ze dzięki takiej formie pracy powtarzali określone zagadnienia dwa razy: 1) podczas przygotowywania zadań w swoim zespole (jednocześnie utrwalali wiedzę) i 2) podczas wykonywania zadań przygotowanych przez drugą grupę.

Każdy zespół chciał zaskoczyć swoją wiedzą i umiejętnościami grupę przeciwną, dzięki czemu zadania zostały wykonane bardzo starannie. Nie zawsze lubiane powtórzenie stało się turniejem wiedzy o szkolnych lekturach, słownictwie, gramatyce, ortografii i interpunkcji. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani.