• II półrocze 2023/2024

• Przygoda z Robotami

Czy roboty rysują?

Od konstrukcji po programowanie!

Nasi uczniowie podjęli się kolejnego zadania: budowy robotów rysujących. Najpierw z pasją konstruowali swoje roboty, następnie przyszedł czas na programowanie! Z wielkim zaangażowaniem tworzyli skrypty, aby sprawdzić, czy ich roboty były w stanie narysować idealny kwadrat.

Ale to jeszcze nie koniec! Ponieważ po wykonaniu pierwszych prób rysowania kwadratów okazało się, że nie jest to takie proste. Nasi młodzi inżynierowie przeszli do analizy i szukania ewentualnych usterek w konstrukcji. To fascynujące, jak krytyczne spojrzenie na detale może poprawić efektywność i precyzję naszych rysujących robotów!

Jak myślicie: Udało się im znaleźć usterki w konstrukcji? Oczywiście, że TAK!

Było to nie tylko wyzwanie programistyczne, ale również szansa na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a efekty są absolutnie fascynujące!

Fascynuje Cię budowanie robotów? Naszych uczniów TAK! Odkrywamy świat kreatywnych możliwości z LEGO Prime! A w programie Studio 2.0 mamy dostęp do tworzenia niesamowitych instrukcji budowania, które krok po kroku prowadzą do stworzenia własnego, unikalnego robota z klocków LEGO Prime. Poznaj tę pasjonującą przygodę już dziś! Jedna z naszych instrukcji: robot_LEGO.pdf

Klasa 7 to prawdziwi artyści! Wykorzystując aparat z LP, pod kierunkiem n-la języka polskiego, stworzyli magiczne chwile na zdjęciach. Następnie przenieśli je do życia w niezwykłej prezentacji z okazji świąt majowych, przygotowanej w programie Canva! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych świątecznych przygód: Swieta_majowe.pdf