• luty 2023

"Każdy nowy dzień przynosi nam nowe doświadczenia..."

A u nas nie tylko każdy dzień, a nawet każda lekcja.

Fotorelacje z naszych szkolnych działań dokumentowane za pomocą sprzętu #LP:

Na lekcjach informatyki w młodszych klasach realizujemy tematykę dotyczącą robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków lego. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.

Wszelkie zajęcia realizowane z wykorzystaniem pomocy zakupionych przez szkołę dzięki programowi Laboratoria Przyszłości są bardzo lubiane przez uczniów, co objawia się ich wielkim zaangażowaniem w pracy na lekcjach.

Zajęcia z wykorzystaniem programów do tworzenia projektów 3D. Pierwsze próby samodzielnych prac w programie Tinkercad.

Na zajęciach informatyki/zajęciach rozwijających ciągle szkolimy uczniów w obsłudze zakupionych urządzeń. Jest to potrzebne, aby dzieci bez zbędnej straty czasu, mogły z nich korzystać na innych lekcjach.