Program Wykaz zakupionego sprzętu... wrzesień 2022 październik 2022 listopad 2022 grudzień 2022 styczeń 2023 luty 2023 marzec 2023 kwiecień 2023 maj 2023 czerwiec 2023 I półrocze 2023/2024 II półrocze 2023/2024

październik 2022

Październik to czas,
gdy już „zdecydowanie przyspieszamy”
z wykorzystaniem pomocy zakupionych
w ramach Laboratoriów Przyszłości.

W dalszym ciągu tworzymy relacje zdjęciowe podczas szkolnych uroczystości, min: Święto Patrona Szkoły, Dzień Edukacji Narodowej oraz w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”, wykorzystując aparat fotograficzny oraz kamerę. Nasi uczniowie są już mistrzami w tej dziedzinie.

#LaboratoriaPrzyszlosci_w_Dniu_Patrona.mp4

Uczniowie klasy 2 na zajęciach z robotyki coraz bardziej zaprzyjaźniają się z Photonem, dzięki czemu rozbudzają w sobie ciekawość świata, logicznego myślenia, postawy badawczej oraz umiejętności kodowania.

Photon zagościł również na zajęciach języka polskiego. Klasa IV, VIIIA i VIIIB gościła robota edukacyjnego, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się, jaką lekturę będą czytać w ramach akcji „Przerwa na czytanie”. Zadaniem uczniów było doprowadzenie Photona w wyznaczonym czasie do biblioteki. Po drodze musiał omijać przeszkody w postaci muchomorów. Uczniowie, przy użyciu specjalnej aplikacji, zaplanowali mu bezpieczną drogę do celu, gdzie czekał na niego tytuł lektury. Natomiast klocki Lego posłużyły uczniom klasy IV do omówienia lektury „Akademia Pana Kleksa”.

Photon jest również niezwykle pomocny w nauce języków obcych. Dzięki nim uczniowie utrwalają słowa i zwroty z języka angielskiego, doskonalą umiejętności językowe oraz uczą się umiejętności współpracy w grupie.

Na lekcjach informatyki uczniowie najstarszych klas zgłębiali tajniki projektowania, budowania z zestawami Lego, kształcili umiejętności pracy w grupie.

Podczas zajęć rozwijających uczniowie klasy 5 rozwijali umiejętności projektowania inżynieryjnego, testowali i modyfikowali prototypy swoich pojazdów. Pracując w grupach tworzyli pierwsze swoje programy wykorzystując bloki słów.

Kształtowali kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy (doradztwo zawodowe), obejmujące zarówno umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną jak, też umiejętności posługiwania się językami obcymi (aplikacja celowo była w języku angielskim). Ponadto rozwijali umiejętność rozumienia, kreatywność, rozwiązywanie problemów, umiejętność pracy zespołowej co zwiększa ich szansę w przyszłości na samorealizację i rozwój osobisty, zatrudnienie, włączenie społeczne i aktywne obywatelstwo.

#LP_pazdziernik.mp4

----->