Biblioteka szkolna Regulamin Godziny pracy Czytanie przedszkolakom Dzień Pluszowego Misia Od 4 roku bez książeczki ani kroku

Dzień Pluszowego Misia

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających tego misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały.

Pluszowe misie sprzedawały się znakomicie.

Od tego zdarzenia minęło sporo czasu, a misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Dzień 25.11 ogłoszony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Uroczyste obchody tego święta odbyły się w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie.

Uroczystość została przygotowana przez nauczyciela bibliotekarza p. Małgorzatę Błaut  przy współpracy wychowawcy oddziału przedszkolnego p. Zofii Rokojżo. Obchody były szczególnie uroczyste, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: przedszkolaki za Szkoły Podstawowej w Woźnicach pod opieką wychowawcy p. Grażyny Kociuba, p. Bogumiła Bednarczyk- bibliotekarza SP Woźnice,p. Anna Ciszewska-bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Woźnicach oraz p. Wiesława Jabłońska-dyrektor naszej szkoły.

Przedszkolaki oprócz poznania historii pluszowego misia uczyły się poprzez zabawę konieczności poszanowania zabawek, rozwijały umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi, nabywały umiejętności pracy w zespole.

Dzieci wraz z paniami bawiły się znakomicie. Zabawy ruchowe np. Stary niedźwiedź mocno śpi, Misiowa wyliczanka, rysowanie w zespołach postaci ulubionych misiów-przytulaków, zdobywanie tytuł ,, Przyjaciela Kubusia Puchatka” degustując z zawiązanymi oczami miód, dżem, biały ser, krem czekoladowy czyli "Małe co nieco" po czym określanie  co to jest  za co w nagrodę otrzymały emblematy misia sprawiło, że przedszkolaki bawiły się znakomicie, a na nudę nie było czasu.
Zabawę umilały piosenki wykonywane przez dzieci- oczywiście o tematyce misiowej.

Podczas miłej zabawy czas minął szybciutko i trzeba się było pożegnać-

ALE SPOTKAMY SIĘ ZNOWU- JUŻ ZA ROK.

Małgorzata Błaut