Biblioteka szkolna Regulamin Godziny pracy Czytanie przedszkolakom Dzień Pluszowego Misia Od 4 roku bez książeczki ani kroku

Od 4 roku bez książeczki ani kroku

„Od 4 roku bez książeczki ani kroku” jest imprezą, na którą zapraszane są dzieci czteroletnie oraz ich rodzice lub opiekunowie. Ma ona na celu promowanie czytelnictwa wśród maluchów oraz ukazanie ogromu zalet głośnego czytania dzieciom.

Tym razem, po raz pierwszy, p Małgorzata Błaut – bibliotekarka  biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie  przy współpracy z p. Anną Ciszewską- bibliotekarką z Biblioteki Publicznej filia w Woźnicach  oraz Zofią Rokojżo – wychowawcą klasy „0”  zorganizowały właśnie takie spotkanie skierowane do dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 6 lat i ich rodziców z pobliskich wsi, w ramach działalności Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Pomimo obaw o brak zainteresowania ze strony lokalnej społeczności tym wydarzeniem okazało się ono jednak sukcesem!

Swoją obecnością zaskoczyła nas nie tylko spora grupka dzieciaków z rodzicami, ale również radna  wsi Olszewo, dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszewie  p. Wiesława Jabłońska oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach p. Renata Gawlińska.

Spotkanie rozpoczęto od przywitania wszystkich zgromadzonych gości oraz głośnego odśpiewania piosenki pt. „Cała Polska czyta dzieciom”.

Następnie przyszła kolej na głośne czytanie. I tu uczniowie  uczestniczący w zajęciach koła artystycznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Błaut, poprzebierani za bajkowe postacie, zaprezentowali przygotowane wiersze znanych polskich pisarzy dla dzieci.

Czytanie przeplatane było zabawami tanecznymi, w których z zapałem udział brały maluszki z rodzicami.

Podczas, gdy dzieci zaabsorbowane były kolorowaniem  milusińskich postaci oraz oczekiwaniem na uzyskanie wymyślonego malunku na policzku rodzice zostali zaproszenie do obejrzenia specjalnie na tę okazję przygotowanej prezentacji.

Wyświetlona prezentacja multimedialna miała na celu przybliżyć działalność Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom’, wskazać zalety głośnego czytania oraz podpowiedzieć jakie książki powinny być wybierane dzieciom do czytania.

Na zakończenie naszego spotkania wszystkim dzieciom rozdane zostały książeczki oraz kalendarzyki i zakładki do książek Fundacji ABCXXI upamiętniające nasze spotkanie.