Biblioteka szkolna Regulamin Godziny pracy Czytanie przedszkolakom Dzień Pluszowego Misia Od 4 roku bez książeczki ani kroku

W bibliotece obowiązuje cisza i

zakaz spożywania posiłków

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  2. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
  3. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię i klasę.
  4. Wypożyczeń dla nauczycieli dokonuje się indywidualnie.
  5. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można ją prolongować /z wyjątkiem lektur/ na kolejny okres.
  6. Uczeń może posiadać na swoim koncie  najwyżej trzy lektury. O ilości pozostałych książek decyduje nauczyciel bibliotekarz.
  7. Uczeń, który ma nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
  8. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
  9. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki oraz innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza. Do momentu gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
  10. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru podręcznego.
  11. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.