Nawigacja

 • Wycieczka do Giżycka

              W dniu 09.03.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i klasy III pod opieką Zofii Rokojżo i Moniki Gwitt oraz w towarzystwie kilku rodziców dzieci w/w klas odbyły wycieczkę do Giżycka.

  Program wycieczki obejmował:

  Wizytę w kinie „Nowa Fala” – oglądanie bajki pt ”Pszczółka Maja i miodowe igrzyska”.

  Gry i zabawy w salonie zabaw „Bajkolandia”.

  Celem wycieczki było:

  *zachęcanie dzieci do odbioru dobór kultury

  *wdrażanie do właściwego zachowania się w kinie

  *pokazanie rodzicom i dzieciom alternatywnych sposobów wspólnego spędzania czasu.

              Pobyt w Giżycku rozpoczęliśmy od wizyty w kinie „Nowa Fala”, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Pszczółka Maja i miodowe igrzyska”.

  Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt i wspaniała zabawa w salonie zabaw „Bajkolandia”.

              Sądzę, że dzieci miło i aktywnie spędziły czas. Rodzice przekonali się, że taka wycieczka to nie tylko świetna zabawa wyzwalająca aktywność fizyczną dzieci, ale również poszerzająca wiadomości dzieci o otaczającej je rzeczywistości. Jest to też  okazja do poznania zachowania własnego dziecka w nietypowych sytuacjach życiowych.

  Zofia Rokojżo

 • - Obrazek 1

  źródło: polnocna.tv

 • OGŁOSZENIE

  UWAGA RODZICE!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie informuje, że od 01 do 30 marca 2018r. trwają zapisy do Oddziału Przedszkolnego dzieci urodzonych w 2012 i 2013 roku.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci urodzone w 2012 roku mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, natomiast dzieci urodzone w 2013 roku mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie informuje, że od dnia 01 do 15 marca 2018r. trwają zapisy dzieci urodzonych w roku 2011, które w roku szkolnym 2018/2019 mają obowiązek uczęszczania  do klasy pierwszej.

  Karty zgłoszenia są do odebrania u dyrektora szkoły.

 • Aktywni w sobotę w ramach programu "Trzymaj formę"

              W tym roku szkolnym uczniowie starszych klas po raz kolejny objęci zostali dodatkowymi działaniami profilaktycznymi w ramach programu SANEPIDU pt. "Trzymaj formę".

  W ramach zadań w/w programu został zorganizowany sobotni wyjazd, jako forma propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu.

              Wycieczka odbyła się w sobotę 3 marca i uczestniczyli w niej uczniowie klas 4-7 pod opieką p. Małgorzaty Błaut, p. Jolanty Walenciej i p. Justyny Tarnowskiej. Naszymi punktami docelowymi był Park Trampolin oraz Multikino w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

              Spod szkoły wyruszyliśmy o godz. 9.00. Wszyscy stawili się punktualnie. Naszym pierwszym punktem było Multikino. Seans wybranego przez uczniów filmu, "Czarna Pantera" zaczynał się o godzinie11 i mieliśmy jeszcze dużo czasu, aby kupić bilety, coś do picia i jedzenia. Oczywiście, aby być pewnym, że dostaniemy bilety, zarezerwowaliśmy je wcześniej. W sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i czekaliśmy na projekcję filmu. Po filmie zjechaliśmy ruchomymi schodami na dobre, zdrowe jedzonko.

              Następnym naszym punktem wycieczki był Park Trampolin - po przywitaniu, przebraniu się oraz wprowadzeniu przez ratownika medycznego pana Wojtka i jednocześnie opiekuna naszej grupy, we wspaniałych humorach ruszyliśmy na ogromny jak się potem okazało, jednak przyjemny wysiłek fizyczny.

              Najpierw tradycyjnie rozgrzewka… następnie próbowaliśmy swoich umiejętności trenując ewolucje lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami. Szaleństwo w parku trampolin zagwarantowało nam wyładowanie emocji, nabór pozytywnej energii oraz świetną zabawę.

  Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu.

  Taki wariant soboty to super alternatywa dla ciągłego siedzenia przed ekranem czy to telewizora, czy laptopa.

  Polecamy taki aktywny wypoczynek!

  Małgorzata Błaut

 • Klasa VII na Targach Edukacji i Pracy

              28 lutego uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Błaut w ramach doskonalenia zawodowego wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy.

              Targi te odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Mrągowie. Tegoroczne hasło brzmiało "Jak odnaleźć się na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej".

              Celem tej inicjatywy była pomoc młodym mieszkańcom Mrągowa i powiatu mrągowskiego w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej palcówek oświatowych, ofert pracy krótkoterminowej, dorywczej i stałej, kursów i szkoleń umożliwiających zmianę lub podwyższenie kwalifikacji zawodowych oraz instrumentów rynku pracy. Uczniowie szkół mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego prowadzonych przez specjalistów OHP. Rozstrzygnięto także konkurs "Praca, Rynek Pracy w Unii Europejskiej".

              Honorowy Patronat nad Targami Pracy objęli Starosta Powiatu Mrągowskiego oraz Burmistrz Miasta Mrągowo.

  Małgorzata Błaut

 • NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na ostatnich dowódcach antykomunistycznego zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Jest to, więc dzień - symbol. Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie, ani nawet ocalić swojego wizerunku. Do tej pory nie wiadomo, gdzie pochowano ciała wielu z nich pomordowanych w okrutny sposób. Przez lata ciążyła na nich opinia „bandytów, antysemitów i złodziei”. Dziś jednak wiemy, że byli to ludzie szlachetni, wspaniali żołnierze, podporządkowani hierarchii i uznający dyscyplinę, oddani ojczyźnie i wierni do końca swoim ideałom. Dopiero teraz przywraca się pamięć o nich. „Naród, który traci pamięć, traci sumienie” - pisał Zbigniew Herbert, my nie chcemy pozwolić, aby tak się stało.

  W tym dniu 01.03.2018r. jak i w poprzednich latach w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie uczciliśmy pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W klasach IV-VI przeprowadzone zostały lekcje poświęcone Żołnierzom Niezłomnym. Nauczyciel historii w tym dniu przygotował wystawę informującą kim byli żołnierze antykomunistycznego podziemia. A ok. godz.11.00 wszystkim uczniom została przedstawiona prezentacja multimedialna połączona z filmem pt. „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE”. Młodzi widzowie w trakcie prezentacji zachowali szczególną ciszę i skupienie, rozumiejąc, iż stykają się z wciąż żywą i bolesną historią Polski.

  Agnieszka Żukowska

  źródło obrazka: lubawa.wm.pl

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W dniach 11.02 - 14. 02. 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych na terenie parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w  Szymonce. Prowadził je ksiądz Pallotyn SAC Włodzimierz  z Ząbek k/Warszawy.

  W trakcie tych trzech intensywnych dni ksiądz rekolekcjonista uświadomił nam, że każdy człowiek w swoim życiu musi dźwigać swój krzyż, aby wejść do nieba. Człowiek musi bezgranicznie zawierzyć swoje życie Bogu i każdego dnia drobnymi gestami wypełniać przykazanie miłości Boga i bliźniego. Prawdziwy katolik - chrześcijanin musi żyć według przykazań. A krzyż znak  zbawienia ma mu towarzyszyć w życiu.

  Czwartego dnia rekolekcji w Środę Popielcową, na zakończenie, odprawiona została w sali gimnastycznej Msza Święta. W trakcie której kapłan posypał nasze głowy popiołem na znak nawrócenia i pokuty. Mieliśmy także szansę na nowo zjednoczyć się z Panem Jezusem podczas sakramentu pokuty i pojednania, aby przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

  Na zakończenie przedstawiciele uczniów podziękowali księdzu  rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże i naukę.

  Były to szczególne dni pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.

  Agnieszka  Żukowska

 • Walentynki

  Miłość w bajkach się rodzi
  I na życie przechodzi
  Miłość Mai do Gucia
  Miłość Żuka, Biedronki,
  Miłość pięknej Królewny
  Oraz Wilka i Gąski.

  14 lutego 2018 r. tym oto wierszem rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Jak co roku, tydzień wcześniej, uczniowie z Samorządu przygotowali Pocztę Walentynkową, do której można było wkładać kartki z wyrazami sympatii. Zgodnie z tradycją został także ogłoszony konkurs na Walentynkę i Walentego, czyli najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka naszej szkoły. Każdy z uczniów oddał głos w konkursie.

  W tym dniu już od rana panował wyjątkowy czerwono- różowy nastrój. W pierwszej części imprezy uczniowie zaprezentowali zabawną scenkę oraz wiersze o miłości i przyjaźni.

   W drugiej części programu został ogłoszony wynik konkursu. Walentynką naszej szkoły została, po raz kolejny, uczennica klasy VII - Klaudia Kostrzeba, natomiast Walentym, uczeń klasy IV– Gracjan Kozak. Nasi zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz słodkościami. Samorząd Uczniowski rozdał także Pocztę Walentynkową przy dźwiękach piosenki Eda Sheerana „Perfect”. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, wychowawców oraz uczniów. To był bardzo sympatyczny, czerwono – różowy dzień.

  To już koniec moi mili
  Tych wywodów o miłości
  Tych bajeczek i słodkości
  Teraz w Wasze ręce składam
  Wasze Zycie i pomysły
  Pędźcie szybko i ściskajcie
  Tych co są Wam bardzo bliscy.
  Ucałujcie ich serdecznie i powiedzcie co czujecie,
  Co wam serce mówić każe,
  Opowiedzcie o miłości
  I pokażcie że kochacie
  Wasze mamy, ojców, braci
  Wasze siostry i dziewczyny
  Waszych chłopców i rodziny.

 • Pamiętacie? - Jutro WALENTYNKI!

  Pamiętacie? - Jutro WALENTYNKI! - Obrazek 1

  źródło: szkolneblogi.pl

 • - Obrazek 1

  źródło: spwiskitki.pl

 • Dzień Dziadka

  Dzień Dziadka - Obrazek 1

  źródło: gifyagusi.pl

 • Dzień Babci

  Dzień Babci - Obrazek 1

  źródło: zasoby facebook

 • Choinka z Babcią i Dziadkiem

              W tym roku kolejny raz postanowiliśmy połączyć dwie ważne dla dzieci uroczystości. Zaprosiliśmy babcie i dziadków na wspólne obchody ich święta i wizytę Mikołaja.

              Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 19.01.2017r. W pięknie udekorowanej sali rodzice przygotowali poczęstunek dla babć i dziadków, którzy licznie się zjawili, aby wziąć udział w obchodach.

              Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła naszym szczególnym gościom życzenia. Później dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przedstawiły przygotowany na tą okoliczność piękny program artystyczny.

              Piosenką, wierszem i tańcem podziękowali za miłość i troskę. Była to chwila pełna śmiechu, wzruszeń, łez i radości. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami, słodkości, odznaki itp.

              Drugim miłym akcentem tego dnia, tym razem dla dzieci była zabawa choinkowa. Uczniowie zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy i wielu z nich skorzystało z tego zaproszenia.

              Zabawa choinkowa była prowadzona przez animatorów, którzy zadbali aby wszyscy się wspaniale bawili. Były konkursy, tańce integracyjne no i oczywiście odwiedził nas Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami. Podziękowały mu wspólnym tańcem i pożegnały go na rok.

              Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze i mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu i śniegu to nam wszystkim było cieplutko na sercu. Znowu nam wszystkim: nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz ich babciom i dziadkom udało się uchwycić taką szczególną wręcz rodzinną atmosferę, która pozwoliła nam pogłębić więzi i jeszcze bliżej poznać się.

  Małgorzata Błaut

 • NOWY ROK 2018

  NOWY ROK 2018 - Obrazek 1

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • SYLWESTER 2017

  SYLWESTER 2017 - Obrazek 1

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • Gdy pierwsza na niebie zapali się gwiazdka - jasełka szkolne

              W piątek 22 grudnia 2017r w sali gimnastycznej z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas oraz rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klas V, VI i VII prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołki. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Błaut i p. Agnieszki Żukowskiej.

              Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój i podkreśliły wyjątkowość nadchodzących świat. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

              Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

              Na zakończenie dyrektor szkoły p. Wiesława Jabłońska złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne. Do życzeń dołączył się także ks. Wojciech Chmielecki.

  Wszyscy uczestnicy symbolicznie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

   

  „Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
  Niech odejdzie z życia to, co Was Zasmuca.
  Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,
  Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.
  Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,
  Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.
  By odkupić winy wszystkich ludzi świata,
  By bliskich pojednać, a nawet pobratać.
  Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,
  Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
  W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,
  Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.”

 • - Obrazek 1

  źródło: zs3.bochnia.pl

 • Mikołajki w Mikołajkach

  Dnia 10.12.2017r. odbyła się wielka gminna uroczystość „Mikołajki w Mikołajkach”. W ten wyjątkowy dzień miało miejsce wiele ciekawych imprez artystycznych i sportowych. Nasza szkoła, jak co roku, również aktywnie zaznaczyła swój udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas uczniowie klasy I pod opieką pani Zofii Rokojżo. Dzieci przebrane w stroje śnieżynek i mikołajów, wykonały dwa przepiękne tańce do piosenek: „Tupu tup po śniegu”. Dzieci z klasy III, pod kierunkiem pani Sławomiry Rokojżo, świątecznie zagrały na fletach: „Dzwonki sań”. Natomiast uczennice z klasy IV i VI, pod kierunkiem pani Katarzyny Berk, przepięknie wykonały układ taneczny do piosenki: „Allelujah”. Pomimo zimna na zewnątrz, atmosfera była naprawdę gorąca. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromki brawami, a cały dzień upłynął nam w miłym, świątecznym klimacie.

 • Imieniny Mikołaja

  HO, HO, HO!!!

  To ja – Święty Mikołaj. Dnia 6 grudnia 2017 r. odwiedziłem najgrzeczniejsze dzieci w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie. Elfy powiedziały mi, że wszyscy uczniowie zawsze dbają o uczucia innych, są dobrymi przyjaciółmi i starają się z całych sił jak najlepiej wypełniać uczniowskie obowiązki. Dlatego też razem z moimi pomocnikami obdarowaliśmy wszystkie dzieci, panią dyrektor, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodkościami. Gościliśmy w każdej klasie, gdzie usłyszeliśmy przepiękne wiersze i piosenki.

  Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Zawsze starajmy się być dobrymi i życzliwymi dla innych. Wraz z panią Mikołajową i moimi pomocnikami intensywnie przygotowujemy się do Świąt. Wieczorami zapalam świeczkę i czytam listy, które przyszły do mnie z całego świata. Każdy z tych listów sprawia mi taką radość, że aż na całej mojej długiej brodzie kręcą mi się loczki! Na pewno w tym roku odwiedzę także Twój dom.

  Życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT. Do zobaczenia wkrótce.

  ŚCISKAM SERDECZNIE

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ

 • - Obrazek 1

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć