Nawigacja

 • NOWY ROK 2018

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • SYLWESTER 2017

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • Gdy pierwsza na niebie zapali się gwiazdka - jasełka szkolne

              W piątek 22 grudnia 2017r w sali gimnastycznej z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas oraz rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klas V, VI i VII prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołki. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Błaut i p. Agnieszki Żukowskiej.

              Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój i podkreśliły wyjątkowość nadchodzących świat. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

              Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

              Na zakończenie dyrektor szkoły p. Wiesława Jabłońska złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne. Do życzeń dołączył się także ks. Wojciech Chmielecki.

  Wszyscy uczestnicy symbolicznie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

   

  „Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
  Niech odejdzie z życia to, co Was Zasmuca.
  Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,
  Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.
  Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,
  Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.
  By odkupić winy wszystkich ludzi świata,
  By bliskich pojednać, a nawet pobratać.
  Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,
  Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
  W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,
  Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.”

 • źródło: zs3.bochnia.pl

 • Mikołajki w Mikołajkach

  Dnia 10.12.2017r. odbyła się wielka gminna uroczystość „Mikołajki w Mikołajkach”. W ten wyjątkowy dzień miało miejsce wiele ciekawych imprez artystycznych i sportowych. Nasza szkoła, jak co roku, również aktywnie zaznaczyła swój udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas uczniowie klasy I pod opieką pani Zofii Rokojżo. Dzieci przebrane w stroje śnieżynek i mikołajów, wykonały dwa przepiękne tańce do piosenek: „Tupu tup po śniegu”. Dzieci z klasy III, pod kierunkiem pani Sławomiry Rokojżo, świątecznie zagrały na fletach: „Dzwonki sań”. Natomiast uczennice z klasy IV i VI, pod kierunkiem pani Katarzyny Berk, przepięknie wykonały układ taneczny do piosenki: „Allelujah”. Pomimo zimna na zewnątrz, atmosfera była naprawdę gorąca. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromki brawami, a cały dzień upłynął nam w miłym, świątecznym klimacie.

 • Imieniny Mikołaja

  HO, HO, HO!!!

  To ja – Święty Mikołaj. Dnia 6 grudnia 2017 r. odwiedziłem najgrzeczniejsze dzieci w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie. Elfy powiedziały mi, że wszyscy uczniowie zawsze dbają o uczucia innych, są dobrymi przyjaciółmi i starają się z całych sił jak najlepiej wypełniać uczniowskie obowiązki. Dlatego też razem z moimi pomocnikami obdarowaliśmy wszystkie dzieci, panią dyrektor, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodkościami. Gościliśmy w każdej klasie, gdzie usłyszeliśmy przepiękne wiersze i piosenki.

  Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż. Zawsze starajmy się być dobrymi i życzliwymi dla innych. Wraz z panią Mikołajową i moimi pomocnikami intensywnie przygotowujemy się do Świąt. Wieczorami zapalam świeczkę i czytam listy, które przyszły do mnie z całego świata. Każdy z tych listów sprawia mi taką radość, że aż na całej mojej długiej brodzie kręcą mi się loczki! Na pewno w tym roku odwiedzę także Twój dom.

  Życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT. Do zobaczenia wkrótce.

  ŚCISKAM SERDECZNIE

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ

 • Andrzejkowe wróżby

              W czwartek 30.11. 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i III miały „czarodziejskie” spotkanie andrzejkowe. Spotkanie było wyjątkowo czarodziejskie, gdyż wszystkie dzieci miały kostiumy wróżek, cyganek, czarodziejów i innych kosmicznych stworów. Będąc w nastroju pełnym magii, dzieci chętnie korzystały z przygotowanych przez wychowawczynie wróżb i przepowiedni. Dla pokrzepienia „ciała”, rodzice przygotowali kawiarenkę z pysznymi, domowymi wypiekami. Dodatkową atrakcją były tańce - przeplatance, czyli znane i lubiane zabawy integracyjne.

              Wszystkie dzieci były zachwycone wspaniałą zabawą, wróżbami i „pychotkami”.

 • ANDRZEJKI

  Spotkanie andrzejkowe odbyło się 30 listopada 2017r. w sali sportowej. Uczestniczyło w nim 29 uczniów z klas IV - VII, wychowawcy oraz kilkoro rodziców.

  Impreza odbyła się w godzinach popołudniowych. W nastrojowo udekorowanej sali uczniowie - wróżki, wróżbici, cyganki „przepowiadali” przyszłość. Zabawa andrzejkowa (pląsy, tańce, konkursy) była prowadzona przez samorząd uczniowski. Komisja złożona z rodziców wyróżniła 3 uczennice za wykonanie najciekawszych strojów andrzejkowych.

  Rodzice przygotowali kawiarenkę, w której serwowali smaczne domowe ciasta.

  Wszyscy uczestnicy spotkania byli w doskonałych humorach i świetnie się bawili. Spotkanie integracyjne odbyło się w miłej, przyjaznej atmosferze.

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TOLERANCJI I DZIEŃ PATRIOTY XXI w.

  „Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów,

   lecz na miłości do własnego”
                                Peter Rosegger

   

  3 września 2017 r. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olszewie została zakwalifikowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie do realizacji projektu „Patriota i Patriotka XXI wieku”.

  Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Fundacją Edukacyjną im. Jacka Kuronia zaproponowała przybliżenie uczniom i uczennicom tematu PATRIOTYZMU.

  Jednym z zamierzeń projektu były odpowiedź na pytania: Czym jest patriotyzm? Kim i jakim patriotą był Jacek Kuroń? Co to znaczy być patriotą dziś? Czy każdy jest patriotą? Kogo dziś możemy nazwać patriotą?

  Realizacje projektu zaczęliśmy od dyskusji w klasach IV-VII na temat ważnych dla człowieka wartości i postaw. Staraliśmy się wypisać wartości i postawy, które są ważne w naszym życiu.

  Następnym etapem było przeprowadzenie dyskusji w klasie VII na temat wartości i postaw, które starał się realizować i nimi żyć Jacek Kuroń – społecznik, działacz, polityk którego myśl społeczna była ważnym głosem w dyskusji o patriotyzmie XXI wieku.

  Przeprowadzone były także zajęcia dla uczniów młodszych klas I i III. Na których m.in.:

  - poznaliśmy legendę dotyczącą powstania państwa polskiego „Lechu, Czechu i Rusie”,

  - poznaliśmy symbole narodowe naszego państwa i najważniejsze święta narodowe,

  - powiedzieliśmy o pięknie naszego kraju.

  Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Co oznacza dziś patriotyzm dla zwykłego człowieka? Kogo możemy nazwać patriotą/patriotką XXI wieku?

  Wspólnie z uczniami klas IV-VII sporządziliśmy listę, osób które możemy nazwać patriotami ostatnich lat. Uczniowie przygotowali i przedstawili sylwetki osób, które są dla nich prawdziwymi patriotami.

  Na koniec przed Ogólnopolskim Dniem Patrioty XXI wieku uczniowie dostali szczególne zadanie, aby stworzyć zasady, które chcielibyśmy aby panowały w idealnej szkole, państwie. Zaprojektowaliśmy flagę idealnego państwa.

  Podsumowanie naszych działań odbyło się 16 LISTOPADA – W OGÓLNOPOLSKIM DNIU TOLERANCJI I DNIU PATRIOTÓW I PATRIOTEK XXI w.

  Agnieszka Żukowska

 • Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

              Dnia 09.11.2017r. dzieci z OP oraz klasy I i III pod opieką wychowawców odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. W wycieczce uczestniczyło również  12 rodziców naszych uczniów.

  Celem wycieczki było:

  - poznanie kultury, tradycji i życia codziennego ludności zamieszkującej obszary wiejskie regionu Warmii i Mazur w końcu XIX i początkach XX wieku.

  - nabycie umiejętności lepienia z gliny.

  - zachęcenie dzieci do malowania na płótnie podczas warsztatów ozdabiania toreb płóciennych.

  - pokazanie rodzicom i dzieciom alternatywnych sposobów spędzania czasu.

               Dzieci bardzo chętnie pracowały podczas ozdabiania toreb płóciennych. Każde dziecko samo wybierało wzór na torbę, odrysowywało ten wzór, a potem pod kontrolą instruktora i przy pomocy rodziców dzieci kolorowały wzory na swoich torbach.

              Podczas warsztatów ceramicznych dzieci z wielkim zaangażowaniem lepiły z przygotowanej dla nich gliny ceramicznej. Każdy miał swoje stanowisko pracy i z uwagą słuchając instruktora, wykonywał jego polecenia. Tu również bardzo pomocni okazali się rodzice. Wszystkie wytwory swojej pracy, dzieci mogły zabrać do domu. Torby wzięliśmy od razu, natomiast ulepione wazony, dzbanki i talerzyki będą gotowe za ok. 3 tygodnie - po wypaleniu w wielkim piecu.

              Potem było zwiedzanie muzeum. Szczególnie ciekawe były chaty, w których zgromadzone były przedmioty codziennego użytku sprzed ok. 100 laty. Panie przewodniczki ciekawie opowiadały o trudach życia codziennego ludzi zamieszkujących mazurską wieś w początkach XX w.

              Sądzę, że zarówno dzieci, jak i dorośli miło spędzili czas. Rodzice przekonali się, że wycieczka to nie tylko świetna zabawa edukacyjna, ale również okazja do poznania zachowania własnego dziecka w różnych sytuacjach życiowych.

  Zofia Rokojżo

 • Wolna i niepodległa 2017

              W piątek 10 listopada 2017r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości społeczność szkolna patriotycznie i radośnie obchodziła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. V – VI pod kierunkiem wychowawców przygotowali uroczysty apel z udziałem sztandaru szkoły.

              Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia dotyczące okresu niewoli zaborów oraz przyczyny i okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. Przedstawili zasługi wielu Polaków w walce o wolność i utrzymanie polskości.

              Na część artystyczną złożyły się wiersze o ojczyźnie, o losie Polaków pod zaborami oraz o wydarzeniach historycznych, które przyniosły Polsce niepodległość. Młodzi artyści przypomnieli znane pieśni patriotyczne, m.in. Rotę, Jak długo w sercach naszych, Szarą piechotę oraz Moją ojczyznę. Uczestnicy świątecznego spotkania włączyli się do wspólnego śpiewania. Dostarczyło ono wielu pięknych wzruszeń i radosnych przeżyć, wywołało poczucie wspólnoty i jedności.

              Tradycyjnie szczególny charakter uroczystości podkreślili strojem wszyscy uczniowie i nauczyciele. Do swoich ubrań przypięli biało – czerwone kokardy narodowe będące znakiem historycznej pamięci wielkiego sukcesu naszych przodków oraz symbolem naszej dzisiejszej  wolności i niepodległości.

 • Mazurskie Safari

              9.11.2017r. uczniowie klasy IV i VII pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Błaut i p. Katarzyny Berk mieli okazję uczestniczyć w przyrodniczej wycieczce edukacyjnej.

              Wyruszyliśmy z panem Maćkiem o godz. 9.00 spod budynku naszej szkoły. Podróż minęła szybko w wesołej wręcz muzycznej atmosferze. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 10.

              Na miejscu przywitał nas gospodarz obiektu. Właściciele Mazurskiego ZOO SAFARI stworzyli zwierzętom doskonałe warunki. W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego, certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego mieszka kilkaset dzikich zwierząt i aż 24 różne gatunki. Zwiedzanie odbywa się samochodami terenowymi i stylizowanymi bryczkami, co już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Taki sposób przejażdżki daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska oraz fotografowania, a my ku naszej uciesze mogliśmy je także karmić.

              Wyprawa po safari rozpoczyna się od odwiedzenia stada dzików. Dalej wyłaniają się stada pasących się danieli, jeleni mandżurskich, axis i europejskich, muflonów, krów rasy highland i hereford, tarpanów i koni wielkopolskich. Jest też kucyk, lama glama, są osiołki, kozy afrykańskie, alpejskie i mleczne oraz owce wrzosówki. Wszystkie zwierzęta żyją w wielkiej symbiozie.

              Po przyrodniczej przygodzie na świeżym powietrzu zgłodnieliśmy i udaliśmy się na ciepły posiłek, który nas rozgrzał i pozwolił zregenerować siły.

              Jednak jak to zawsze bywa czas przeznaczony na wycieczkę się skończył i musieliśmy wracać, ale już układamy plany następnych wyjazdów.

 • Wycieczka do Mikołajek - OP

              W dniu 26.10.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy Zofii Rokojżo i rodzica: p. Sylwii Kostrzeba odbyły wycieczkę do Mikołajek.

  Program wycieczki obejmował:

  - Spotkanie z policjantami na Komisariacie Policji w Mikołajkach

  - Śniadanie w restauracji „Bart”

  - „Na straganie” - wizyta w sklepie z działem owocowo-warzywnym

  - Zabawy na placu zabaw dostępnym dla dzieci z miasta i gminy Mikołajki

  Pobyt w Mikołajkach rozpoczęliśmy od wizyty na Komisariacie Policji w Mikołajkach. Tam odbyło się spotkanie z panem dzielnicowym Mirosławem Stręt, który zapoznał dzieci z akcesoriami niezbędnymi do pracy policji. Pan komendant przybliżył dzieciom walory pracy policjanta, ważność policji w życiu codziennym obywateli. Przypomnieli sposoby zachowania się w razie niebezpieczeństwa (nr tel. alarmowych) oraz zwrócili uwagę na ograniczenie zaufania do ludzi obcych, nieznanych dziecku.

  Po bardzo pouczającym spotkaniu poszliśmy na śniadanie do restauracji „Bart”. Wszyscy, podczas jedzenia naleśników, próbowali posługiwać się nożem i widelcem - z różnym skutkiem.

  Potem poszliśmy do sklepu, gdzie był duży dział owocowo - warzywny. Oglądając, dotykając, a nawet wąchając różne owoce i warzywa przypomnieliśmy sobie ich nazwy i sposoby wykorzystania. Na koniec każdy kupił sobie ulubiony owoc.

  Potem nastąpiła najbardziej oczekiwana część wycieczki – zabawy na największym placu zabaw w Mikołajkach. Oczywiście pamiętaliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wspinaczek, na zjeżdżalniach i na karuzeli.

  Wycieczka ta była dla dzieci doskonałą lekcją budującą zaufanie do przedstawicieli policji, zachęcającą do oszczędzania oraz pokazała sposób na atrakcyjne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników i rodziców.

  Dla zminimalizowania kosztów wycieczki, program jej ułożono w sposób pozwalający na wykorzystanie planowych kursów autobusu szkolnego.

   

  Zofia Rokojżo

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

              W piątek 13 października 2017r. w Ełckim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

  Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i w Ełku, samorządowcy oraz Dyrektorzy, Nauczyciele i pracownicy.

              Podczas uroczystości decyzją Ministra Edukacji Narodowej pani Jolancie Walenciej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania wręczony został Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 • GODZINA SAMORZĄDNOŚCI

       Tradycyjnie 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole na jedną godzinę lekcyjną pod czujną kontrolą pani dyrektor Wiesławy Jabłońskiej. Lekcję zaczęliśmy od apelu, na którym opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Katarzyna Berk przedstawiła nowego dyrektora szkoły, poszczególnych nauczycieli oraz pracowników obsługi. Następnie pani dyrektor przekazała władzę w szkole uczniom, wręczając nowemu dyrektorowi symboliczny klucz do szkoły.

   

  DYREKTOR

  Dyrektor  to przecież nasza władza - on naucza i doradza,

  jakich zasad trzymać się, bo on nie chce dla nas źle!

  Pan dyrektor Szymon Kozak jest kochany

  I przez wszystkich uwielbiany

  O nas wszystkich tutaj dba

  I wszystko pod kontrolą ma.

   

  KLASA „O”

  Co dzień wita nas od rana

  Pani  Julia i Klaudia ukochana

  Krótką mowę nam wygłasza

  I do klasy nas zaprasza

  Więc wchodzimy bardzo grzecznie

  Bo się uczyć chcemy wiecznie

  Dzięki temu mądrzejemy

  Za to Paniom dziękujemy.

   

  KLASA I

  Jestem uczniem pierwszej klasy,

  W głowie czasem mam „figlasy”,

  Ale u Pań Doroty i Amelki,

  Nie ma szans na wybryki!

  W klasie zawsze dyscyplina,

  Choć u Pań słodka mina,

  Każdy jednak wie,

  Że jedna pani jak i druga wiele nauczyć nas chce!

   

  KLASA III

  Pani Ola od religii,

  nauczyła ”Amen” mówić.

  I modlitwy zapisała, aby później do nich wrócić.

  O Jezusie, Panu Bogu i o dobru nauczyła.

  To jest właśnie Pani Ola,

  tak pobożna oraz miła.

   

  KLASA IV

  Znamy p. Dobrosławę Relugę, ponieważ

   Jej przedmiot to matematyka

   Ale jej hobby to informatyka.

  Choć matematyka do trudnych należy,

  to jest ulubiona przez większość młodzieży.

  My matematyki pilnie się uczymy,

  ale przed klasówką często się boimy.

  Chociaż nasza pani życzliwa i miła,

  ściągać na klasówce nam nie pozwoliła.

  Dla swojego dobra uczyć się musimy,

  wymagania pani w życiu docenimy

   

  KLASA V

  Mój Nauczyciel cudowny jest ,

  Zawsze z nami czuje się the Best!

  Po angielskiego prowadzi nas wiedzy trasą ,

  Świętować lubi z piątą klasą.

  Pani Kinga Janowicz najlepsza jest,

  I tak jak mówiłam jest the Best.

   

  KLASA VI

  Pani Dominika o lesie uczy,

  o łąkach i sadach, polach i puszczy.

  Opowie chętnie o kwiatach różności, motylach i ptakach.

  O tym, co w Twej głowie zagości.

   

  OBSŁUGA

  Nasi panowie z obsługi wszędzie mają porządek,

  Pan Patryk i Pan Paweł pilnują nawet grządek,

  W każdy kąt szkoły zajrzą, wszędzie jest czyściutko,

  Gdy tylko problem się pojawi rozwiązują go szybciutko.

   

  Nasi uczniowie spisali się wzorowo. Lekcje zostały przeprowadzone znakomicie, pracownicy obsługi dbali o porządek, a pan dyrektor bardzo dobrze sprawował kontrolę nad szkołą. Po zakończonej lekcji uczniowie samorządu oddali symboliczny klucz na ręce pani dyrektor Wiesławy Jabłońskiej.

  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.

  Opiekun SU: Katarzyna Berk

 • Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej

  Dnia 13.10.2017 r. w nasze szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na początku naszej uroczystości głos zabrały panie z Rady Rodziców, dziękując wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud włożony w naukę i wychowanie uczniów. Następnie rozpoczęliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów oddziału przedszkolnego oraz klasy IV pod kierunkiem pani Zofii Rokojżo oraz Katarzyny Berk. Młodzi artyści programem artystycznym, wierszami oraz piosenkami uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

  Na zakończenie akademii głoś zabrała pani dyrektor Wiesława Jabłońska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

 • ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

  W dniu 06.10.2017r.o godz. 10.00 w naszej szkole, w związku z przypadającym Świętem Patrona Szkoły w obecności rodziców i zaproszonych gości odbyła się uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klasy I.

  Po wprowadzeniu Sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Szkoły pierwszoklasistów przywitał Burmistrz Miasta Mikołajki p. Piotr Jakubowski.

  Następnie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przybliżyły postać patronki szkoły – Marii Konopnickiej, przypomniały fakty z życia pisarki oraz ważniejsze utwory. 

  W scenerii  przygotowanej przez uczniów i wychowawcę klasy odbyła się prezentacja zdolności i umiejętności artystycznych. Pierwszaki w galowych strojach, z biretami na głowach zaprezentowały program, w którym udział wzięli również starsi koledzy i koleżanki - uczniowie z kl. V.

  Po części artystycznej nastąpił uroczysty moment złożenia przez pierwszoklasistów ślubowania na Sztandar oraz pasowania ich przez dyrektora szkoły panią W. Jabłońską na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie.

  Każdemu uczniowi wychowawca klasy D. Butkiewicz wręczyła pamiątkowy dyplom pasowania na ucznia, a oni sami ten fakt przypieczętowali odciskiem palca na pamiątkowym „Akcie ślubowania”.

  Na zakończenie Dyrektor Szkoły przekazała uczniom legitymacje szkolne, a rodzice, zaproszeni goście i przedstawiciele poszczególnych klas składając życzenia, wręczyli upominki i drobne prezenty.

  Uświetnieniem uroczystości był koncert szantowy w wykonaniu zespołu muzycznego, na który zostali zaproszeni również wszyscy goście.

  Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcą udali się do klasy, na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

  Wychowawca klasy I

  Danuta Butkiewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć