Nawigacja

Projekty / Certyfikaty


Wtorek 19.06.2018

INFORMUJEMY!

Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2017/2018

Klasa I, klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz klasa VII
- uczniowie otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki w ramach dotacji z MEN

wykaz podręczników do religii.docx

Oddział Przedszkolny - Pakiet Edukacyjny "Tropiciele. Sześciolatek" - wydawnictwo WSiP

 

Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017

 


REGULAMIN.docx

 

Ewaluacja zewnętrzna szkoły

Zapoznaj się z raportem z ewaluacji zewnętrznej w szkole.

 

Szóstoklasisto! - tu znajdziesz informacje o sprawdzianie zewnętrznym

SPRAWDZIAN od 2015

 

Witamy odwiedzających naszą stronę!

Z życia naszej szkoły

 • W dniu 11.06.2018r. w oddziale przedszkolnym „Wioska Smerfów” Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie odbył się Dzień Otwarty.

  Na ten dzień zaproszono dzieci wraz z ich rodzicami, które w bieżącym roku kalendarzowym skończą 5 lat i od września chciałyby uczęszczać do oddziału przedszkolnego naszej szkoły, a także jednego 6latka i dziewczynkę, która pierwszą klasę rozpocznie w naszej szkole. Dzieci otrzymały imienne zaproszenia zaprojektowane przez ich starszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

 •   W IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”  wzięła udział rekordowa liczba 1874 bibliotek z całej Polski, w tym nasza szkolna biblioteka.

    Tegoroczna Noc w naszej bibliotece w założeniu miała propagowanie czytelnictwa nie tylko w bibliotece, ale także na łonie natury. Akcja zgromadziła uczniów klas 4-7, którzy od godz. 18.30 - 8.06.2018, do godziny 10.00 - 9.06.2018r wzięli udział w czytelniczym spotkaniu.

    Noc rozpoczęły rozmowy krążące wokół książki - od prostych zagadnień tj. książki, które lubimy, poprzez czego nas uczą, jakie wartości niosą. Poważne rozmowy przeplatane były zabawami, które powstały na kanwie znanych i lubianych książek. Uczestnicy zbudowali namiotowe miasteczko czytelników, nadali swoim grupom literackie nazwy np. "Tuwimki", tworzyli opowiadania/bajki z morałem, tworzyli plany akcji i poszukiwania zakopanego skarbu.

 • Tradycją naszej biblioteki stało się spotkanie najmłodszych czytelników z książką, które jest organizowane w Tygodniu Bibliotek. Spotkanie to jest możliwe dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z biblioteką publiczno-szkolną w Woźnicach.

  Dzisiejsze spotkanie przygotowały panie bibliotekarki pani Anna Ciszewska i p. Małgorzata Błaut oraz pani Zofia Rokojżo, pani Monika Gwitt i dyrektor szkoły pani Wiesława Jabłońska. Jednak najważniejszymi uczestnikami tego spotkania byli młodzi czytelnicy.

 • W dniu 30 maja 2018 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w naszej szkole. Ustępujący samorząd uczniowski zebrał kandydatury, czuwał nad kampanią wyborczą zgłoszonych kandydatów oraz sporządził karty wyborcze z listą kandydatów.

  Każdy uczeń z klas I – VII miał możliwość oddania swojego głosu na kandydatów, których popierał. W tym dniu uprawnieni uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

  Członkowie komisji przeliczyli wszystkie głosy i sporządzili protokół z głosowania. Do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszło 10 osób. Oddano 44 głosy. Głosów nieważnych – 4.

 • 30 maja w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa, której zadaniem było podsumowanie projektu profilaktycznego z jednoczesnym połączeniem obchodów Dnia Dziecka.

  Program edukacyjno-profilaktyczny ,,Trzymaj formę” skierowany był do uczniów klas V-VII i jego głównym celem było:

  - promowanie zdrowego stylu życia,

  - trwała zmiana nawyków żywieniowych,

  - zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną podczas każdego dnia.

  Zadania projektu były realizowane w ciągu całego roku szkolnego. Były to zajęcia zarówno edukacyjne jak i praktyczne skierowane do całej społeczności szkolnej.

 •       Chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie kl. IV – VII pojechali na wycieczkę do Warszawy - stolicy naszej pięknej, niepodległej ojczyzny. W ten sposób zostało zrealizowane jedno z zadań projektu edukacyjno-patriotycznego poświęconego tejże rocznicy.

    Po przybyciu do stolicy wycieczkowicze udali się na Stare Miasto. Pani przewodnik starała się zwięźle, ale interesująco przekazać wiedzę o tym szczególnym miejscu w historii Polaków. Trasa wędrówki przez historię Starówki rozpoczęła się od dziedzińca Zamku Królewskiego, wiodła ulicą Piwną do ulicy Świętojańskiej, gdzie stoi Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – ważna dla narodu świątynia. Na przestrzeni wieków odbywały się w niej koronacje, śluby i pogrzeby królewskie, tu zaprzysiężona została Konstytucja 3 Maja, a obecnie jest miejscem spoczynku wielu zasłużonych dla Polski osobistości, m.in. króla Augusta Poniatowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Sienkiewicza czy też Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

 •   Dnia 5.05.2018 uczniowie z klas I i IV pod opieką pani Moniki Gwitt oraz Katarzyny Berk wzięli udział w koncercie muzyki szantowej w Mikołajkach. Koncert poprzedzony był warsztatami, które odbyły się w marcu w Domu Kultury w Mikołajkach z zespołem Zejman & Garkumpel. Dzieci pod bacznym okiem muzyków uczyły się szant. Zwieńczeniem tego spotkania był koncert dzieci ze wszystkich szkół gminnych ze zespołem w trakcie weekendu majowego na scenie w centrum Mikołajek. Lider zespołu „Kowal” świetnie poprowadził cały koncert. My zaprezentowaliśmy szantę „Roboty po łokcie” przy żywiołowej reakcji publiczności. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

 •       Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Cytując Zbigniewa Herberta Naród, który traci pamięć, traci sumienie musimy pamiętać o ważnych świętach. Maj to szczególny miesiąc w historii naszej ojczyzny.

    Podobnie jak w poprzednich latach, ze względu na dni wolne od zajęć edukacyjnych na początku maja, uroczysty apel z udziałem sztandaru szkoły odbył się 27 kwietnia 2018r. W roku obchodów 100 – lecia Niepodległej Ojczyzny był on zwieńczeniem działań edukacyjno – patriotycznych zawartych w szkolnym projekcie pod hasłem TYDZIEŃ dla NIEPODLEGŁEJ, który realizowali wszyscy uczniowie i nauczyciele.

 • - Obrazek 1

  źródło: zsplindow.szkolnastrona.pl

 • Dziś Dzień Flagi - w ramach obchodów tego święta zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do patriotycznego gestu jakim jest wywieszenie flagi ojczystej.

  Akcja "Wywieś Flagę" - Obrazek 1

  źródło: szkolneblogi.pl

 • - Obrazek 1

  źródło: jaroslaw.naszemiasto.pl

 • 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To święto ma uświadamiać nam, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. W tym szczególnym dniu uczniowie brali udział w warsztatach cukierniczych, podczas których przygotowywali ekologiczne lizaki.

  Kolejnym punktem programu był turniej piłki siatkowej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VII oraz tor przeszkód dla dzieci z klas O – III. Wszyscy rywalizowali na wysokim poziomie, a zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami. Po wyczerpujących zawodach przyszedł czas na przedstawienie ekologiczne pt: „Na łące” w wykonaniu oddziału przedszkolnego oraz klasy IV pod opieką pani Zofii Rokojżo oraz Katarzyny Berk. Uczniowie w przejrzysty sposób ukazali, jak należy troszczyć się o naszą planetę Ziemię. Wystąpienie było bardzo ciekawe, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki  o ekologii.

 •   Dnia 23.04.2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I i III, wraz z wychowawcami, wybrały się na wycieczkę do Rynu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pokrzyżacki zamek oraz pójść z wizytą do zakładu fryzjerskiego.

    Głównymi celami wycieczki było: zapoznanie się z historią zamku oraz legend z nim związanych, zapoznanie dzieci z pracą fryzjera i ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu, ale także poznanie zasad odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach.

 • ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem”.

      Kornel Makuszyński

   

    Dnia 17 kwietnia 2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli dowieść, że są godni miana czytelnika. Czekały na nich bajkowe zagadki, quizy, inscenizacje i zabawy muzyczno-ruchowe. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Egzaminowi przyglądała się zaproszona na tą uroczystość pani dyrektor Wiesława Jabłońska oraz wychowawca klasy I pani Monika Gwitt.

 •   W  związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości  - obecny rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”. Jednym z wielu działań jest projekt, którego realizację wkrótce rozpoczynamy. Dziś przedstawiamy główne jego założenia:

  „TYDZIEŃ dla NIEPODLEGŁEJ”

  PROJEKT EDUKACYJNO - PATRIOTYCZNY

   

  Termin realizacji projektu: 23.04 - 27.04.2018r.

   

  Cel główny: działania edukacyjne mające przygotować uczniów i środowisko lokalne do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć