Nawigacja

Projekty / Certyfikaty


Wtorek 25.09.2018

INFORMUJEMY!

Ósmoklasisto! - tu znajdziesz informacje o egzaminie

Egzamin ósmoklasisty

 

Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2018/2019

Klasa I, klasa II, klasa IV, klasa V, klasa VI, klasa VII oraz klasa VIII
- uczniowie otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki w ramach dotacji z MEN

wykaz podrecznikow do religii.docx

Oddział Przedszkolny: Pakiet Edukacyjny wydawnictwo MAC

5-latki - poziom B - "Olek i Ada"

6-latki poziom B+ - "Olek i Ada na szlaku przygód"

 

Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego

REGULAMIN.docx

 

Ewaluacja zewnętrzna szkoły

Zapoznaj się z raportem z ewaluacji zewnętrznej w szkole.

Witamy odwiedzających naszą stronę!

Z życia naszej szkoły

 • Sprzątamy nasz MAŁY - WIELKI świat - Obrazek 1

  źródło: Fundacja Nasza Ziemia

 • 3 września 2018r. o godz. 8.15 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły powitała dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej. Ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają swoją edukację. Przedstawiła nauczycieli i wychowawców.

  Pani dyrektor stwierdziła, że ten rok szkolny będzie wyjątkowy z wielu różnych powodów, m. in. kolejnych zmian związanych z reformą oświaty. Następnie zwróciła się do uczniów klasy ósmej, którzy w tym roku będą pisać egzamin. Przekazała też życzenia wszystkim uczniom, życząc im wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Nauczycielom życzyła wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

 • - Obrazek 1

  źródło: https://kobieta.onet.pl/dziecko/kalendarz-na-rok-szkolny-20182019/mkpgr4t

 • WAKACJE 2018 czas zacząć! - Obrazek 1

  źródło: www.tapeciarnia.pl

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęła się o godzinie 8.15. Po raporcie zdanym przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego nastąpiło wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Wiesława Jabłońska, która przywitała zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, życząc im udanych, słonecznych wakacji, a następnie odczytała list Men dotyczący bezpieczeństwa podczas wakacji, list Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty, list pani Minister Pracy i Polityki Socjalnej dotyczący programu „Dobry Start 300+”, oraz list Komendanta Powiatowego Policji.

 •   W dniach 4 - 5 czerwca br. odbyła się dwudniowa wycieczka do Gdyni. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas I, III i zerówki oraz część rodziców naszych uczniów. Organizatorami wycieczki były pani Sławomira Rokojżo, Monika Gwitt i Zofia Rokojżo.

    Wyjechaliśmy 4 czerwca o godzinie 6:00 sprzed budynku szkoły. Podróż w miłym towarzystwie minęła nam bardzo szybko. Gdynia przywitała nas wspaniałą pogodą. Gdy wysiedliśmy z autobusu zakwaterowaliśmy się w schronisku ZHP, a następnie wyruszyliśmy na Skwer Kościuszki gdzie zjedliśmy obiad. Mogliśmy tam zobaczyć cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie.

 • W środę 20 czerwca 2018r. uczniowie klas IV – VI (24 osoby) pod opieką wychowawców uczestniczyli w edukacyjno – krajoznawczo – turystycznej wycieczce trasą Olszewo – Górkło – Olszewo.

  Wycieczkowicze postanowili pieszo przemierzyć trasę ze szkoły do Górkła (6 km). Po drodze obserwowali mazurski krajobraz. Nazywali formy ukształtowania terenu, roślinność, występujące na tym obszarze zwierzęta. Dostrzegali walory turystyczne regionu.

  Kiedy dotarli na miejsce biwakowania na jeziorem, grali w piłkę, korzystali z urządzeń na placu zabaw, opalali się i pluskali w płytkiej wodzie. Pod koniec wycieczki rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski. W skład posiłku weszły również warzywa i owoce.

 •   20.06.2018r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I miały okazję wybrać się na rejs statkiem pasażerskim na trasie Szymonka - Mikołajki.

    Podczas półtoragodzinnej wyprawy uczniowie mieli okazję podziwiać piękne widoki brzegów okolicznych jezior i kanałów oraz zapoznać się z pracą kapitana i jego załogi. Oprócz tego na statku czekały inne niespodzianki – dzieci świetnie bawiły się przy muzyce i zjadły przepyszne lody przygotowane przez kucharza. Po dopłynięciu do celu podróży – Mikołajek, dzieci podziękowały kapitanowi za wspaniały rejs i udały się na obiad do restauracji, gdzie zajadali się włoską pizzą. Kolejnym punktem wycieczki była kościelna wieża widokowa, gdzie musieli wspiąć się po 134 stopniach, by zobaczyć całe Mikołajki i okolicę z góry. Po takim wysiłku wszyscy zasłużyli na lody. Wycieczka zakończyła się na uwielbianym przez dzieci placu zabaw.

 • W dniu 11.06.2018r. w oddziale przedszkolnym „Wioska Smerfów” Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie odbył się Dzień Otwarty.

  Na ten dzień zaproszono dzieci wraz z ich rodzicami, które w bieżącym roku kalendarzowym skończą 5 lat i od września chciałyby uczęszczać do oddziału przedszkolnego naszej szkoły, a także jednego 6latka i dziewczynkę, która pierwszą klasę rozpocznie w naszej szkole. Dzieci otrzymały imienne zaproszenia zaprojektowane przez ich starszych kolegów z oddziału przedszkolnego.

 •   W IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”  wzięła udział rekordowa liczba 1874 bibliotek z całej Polski, w tym nasza szkolna biblioteka.

    Tegoroczna Noc w naszej bibliotece w założeniu miała propagowanie czytelnictwa nie tylko w bibliotece, ale także na łonie natury. Akcja zgromadziła uczniów klas 4-7, którzy od godz. 18.30 - 8.06.2018, do godziny 10.00 - 9.06.2018r wzięli udział w czytelniczym spotkaniu.

    Noc rozpoczęły rozmowy krążące wokół książki - od prostych zagadnień tj. książki, które lubimy, poprzez czego nas uczą, jakie wartości niosą. Poważne rozmowy przeplatane były zabawami, które powstały na kanwie znanych i lubianych książek. Uczestnicy zbudowali namiotowe miasteczko czytelników, nadali swoim grupom literackie nazwy np. "Tuwimki", tworzyli opowiadania/bajki z morałem, tworzyli plany akcji i poszukiwania zakopanego skarbu.

 • Tradycją naszej biblioteki stało się spotkanie najmłodszych czytelników z książką, które jest organizowane w Tygodniu Bibliotek. Spotkanie to jest możliwe dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z biblioteką publiczno-szkolną w Woźnicach.

  Dzisiejsze spotkanie przygotowały panie bibliotekarki pani Anna Ciszewska i p. Małgorzata Błaut oraz pani Zofia Rokojżo, pani Monika Gwitt i dyrektor szkoły pani Wiesława Jabłońska. Jednak najważniejszymi uczestnikami tego spotkania byli młodzi czytelnicy.

 • W dniu 30 maja 2018 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w naszej szkole. Ustępujący samorząd uczniowski zebrał kandydatury, czuwał nad kampanią wyborczą zgłoszonych kandydatów oraz sporządził karty wyborcze z listą kandydatów.

  Każdy uczeń z klas I – VII miał możliwość oddania swojego głosu na kandydatów, których popierał. W tym dniu uprawnieni uczniowie wybierali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

  Członkowie komisji przeliczyli wszystkie głosy i sporządzili protokół z głosowania. Do zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszło 10 osób. Oddano 44 głosy. Głosów nieważnych – 4.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć