Nawigacja

Projekty / Certyfikaty


Środa 17.01.2018

INFORMUJEMY!

Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2017/2018

Klasa I, klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz klasa VII
- uczniowie otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki w ramach dotacji z MEN

wykaz podręczników do religii.docx

Oddział Przedszkolny - Pakiet Edukacyjny "Tropiciele. Sześciolatek" - wydawnictwo WSiP

 

Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017

 


REGULAMIN.docx

 

Ewaluacja zewnętrzna szkoły

Zapoznaj się z raportem z ewaluacji zewnętrznej w szkole.

 

Szóstoklasisto! - tu znajdziesz informacje o sprawdzianie zewnętrznym

SPRAWDZIAN od 2015

 

Witamy odwiedzających naszą stronę!

Z życia naszej szkoły

 • źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • źródło: zasoby Internetu - Facebook

 •   W piątek 22 grudnia 2017r w sali gimnastycznej z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas oraz rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klas V, VI i VII prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołki. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Błaut i p. Agnieszki Żukowskiej.

 • źródło: zs3.bochnia.pl

 • Dnia 10.12.2017r. odbyła się wielka gminna uroczystość „Mikołajki w Mikołajkach”. W ten wyjątkowy dzień miało miejsce wiele ciekawych imprez artystycznych i sportowych. Nasza szkoła, jak co roku, również aktywnie zaznaczyła swój udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali nas uczniowie klasy I pod opieką pani Zofii Rokojżo. Dzieci przebrane w stroje śnieżynek i mikołajów, wykonały dwa przepiękne tańce do piosenek: „Tupu tup po śniegu”. Dzieci z klasy III, pod kierunkiem pani Sławomiry Rokojżo, świątecznie zagrały na fletach: „Dzwonki sań”. Natomiast uczennice z klasy IV i VI, pod kierunkiem pani Katarzyny Berk, przepięknie wykonały układ taneczny do piosenki: „Allelujah”. Pomimo zimna na zewnątrz, atmosfera była naprawdę gorąca. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromki brawami, a cały dzień upłynął nam w miłym, świątecznym klimacie.

 • HO, HO, HO!!!

  To ja – Święty Mikołaj. Dnia 6 grudnia 2017 r. odwiedziłem najgrzeczniejsze dzieci w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie. Elfy powiedziały mi, że wszyscy uczniowie zawsze dbają o uczucia innych, są dobrymi przyjaciółmi i starają się z całych sił jak najlepiej wypełniać uczniowskie obowiązki. Dlatego też razem z moimi pomocnikami obdarowaliśmy wszystkie dzieci, panią dyrektor, nauczycieli oraz pracowników szkoły słodkościami. Gościliśmy w każdej klasie, gdzie usłyszeliśmy przepiękne wiersze i piosenki.

 •   W czwartek 30.11. 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i III miały „czarodziejskie” spotkanie andrzejkowe. Spotkanie było wyjątkowo czarodziejskie, gdyż wszystkie dzieci miały kostiumy wróżek, cyganek, czarodziejów i innych kosmicznych stworów. Będąc w nastroju pełnym magii, dzieci chętnie korzystały z przygotowanych przez wychowawczynie wróżb i przepowiedni. Dla pokrzepienia „ciała”, rodzice przygotowali kawiarenkę z pysznymi, domowymi wypiekami. Dodatkową atrakcją były tańce - przeplatance, czyli znane i lubiane zabawy integracyjne.

 • Spotkanie andrzejkowe odbyło się 30 listopada 2017r. w sali sportowej. Uczestniczyło w nim 29 uczniów z klas IV - VII, wychowawcy oraz kilkoro rodziców.

  Impreza odbyła się w godzinach popołudniowych. W nastrojowo udekorowanej sali uczniowie - wróżki, wróżbici, cyganki „przepowiadali” przyszłość. Zabawa andrzejkowa (pląsy, tańce, konkursy) była prowadzona przez samorząd uczniowski. Komisja złożona z rodziców wyróżniła 3 uczennice za wykonanie najciekawszych strojów andrzejkowych.

  Rodzice przygotowali kawiarenkę, w której serwowali smaczne domowe ciasta.

 • „Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów,

   lecz na miłości do własnego”
            Peter Rosegger

   

  3 września 2017 r. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Olszewie została zakwalifikowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie do realizacji projektu „Patriota i Patriotka XXI wieku”.

  Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Fundacją Edukacyjną im. Jacka Kuronia zaproponowała przybliżenie uczniom i uczennicom tematu PATRIOTYZMU.

  Jednym z zamierzeń projektu były odpowiedź na pytania: Czym jest patriotyzm? Kim i jakim patriotą był Jacek Kuroń? Co to znaczy być patriotą dziś? Czy każdy jest patriotą? Kogo dziś możemy nazwać patriotą?

 •   Dnia 09.11.2017r. dzieci z OP oraz klasy I i III pod opieką wychowawców odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. W wycieczce uczestniczyło również  12 rodziców naszych uczniów.

  Celem wycieczki było:

  - poznanie kultury, tradycji i życia codziennego ludności zamieszkującej obszary wiejskie regionu Warmii i Mazur w końcu XIX i początkach XX wieku.

  - nabycie umiejętności lepienia z gliny.

  - zachęcenie dzieci do malowania na płótnie podczas warsztatów ozdabiania toreb płóciennych.

 •   W piątek 10 listopada 2017r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości społeczność szkolna patriotycznie i radośnie obchodziła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. V – VI pod kierunkiem wychowawców przygotowali uroczysty apel z udziałem sztandaru szkoły.

    Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia dotyczące okresu niewoli zaborów oraz przyczyny i okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. Przedstawili zasługi wielu Polaków w walce o wolność i utrzymanie polskości.

 •   9.11.2017r. uczniowie klasy IV i VII pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Błaut i p. Katarzyny Berk mieli okazję uczestniczyć w przyrodniczej wycieczce edukacyjnej.

    Wyruszyliśmy z panem Maćkiem o godz. 9.00 spod budynku naszej szkoły. Podróż minęła szybko w wesołej wręcz muzycznej atmosferze. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 10.

    Na miejscu przywitał nas gospodarz obiektu. Właściciele Mazurskiego ZOO SAFARI stworzyli zwierzętom doskonałe warunki. W tym niezwykłym parku, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego, certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego mieszka kilkaset dzikich zwierząt i aż 24 różne gatunki. Zwiedzanie odbywa się samochodami terenowymi i stylizowanymi bryczkami, co już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Taki sposób przejażdżki daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska oraz fotografowania, a my ku naszej uciesze mogliśmy je także karmić.

 •   W dniu 26.10.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy Zofii Rokojżo i rodzica: p. Sylwii Kostrzeba odbyły wycieczkę do Mikołajek.

  Program wycieczki obejmował:

  - Spotkanie z policjantami na Komisariacie Policji w Mikołajkach

  - Śniadanie w restauracji „Bart”

  - „Na straganie” - wizyta w sklepie z działem owocowo-warzywnym

  - Zabawy na placu zabaw dostępnym dla dzieci z miasta i gminy Mikołajki

  Pobyt w Mikołajkach rozpoczęliśmy od wizyty na Komisariacie Policji w Mikołajkach. Tam odbyło się spotkanie z panem dzielnicowym Mirosławem Stręt, który zapoznał dzieci z akcesoriami niezbędnymi do pracy policji. Pan komendant przybliżył dzieciom walory pracy policjanta, ważność policji w życiu codziennym obywateli. Przypomnieli sposoby zachowania się w razie niebezpieczeństwa (nr tel. alarmowych) oraz zwrócili uwagę na ograniczenie zaufania do ludzi obcych, nieznanych dziecku.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć