Nawigacja

Projekty / Certyfikaty


Wtorek 20.03.2018

INFORMUJEMY!

Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2017/2018

Klasa I, klasa III, klasa IV, klasa V, klasa VI oraz klasa VII
- uczniowie otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki w ramach dotacji z MEN

wykaz podręczników do religii.docx

Oddział Przedszkolny - Pakiet Edukacyjny "Tropiciele. Sześciolatek" - wydawnictwo WSiP

 

Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017

 


REGULAMIN.docx

 

Ewaluacja zewnętrzna szkoły

Zapoznaj się z raportem z ewaluacji zewnętrznej w szkole.

 

Szóstoklasisto! - tu znajdziesz informacje o sprawdzianie zewnętrznym

SPRAWDZIAN od 2015

 

Witamy odwiedzających naszą stronę!

Z życia naszej szkoły

 •   W dniu 09.03.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i klasy III pod opieką Zofii Rokojżo i Moniki Gwitt oraz w towarzystwie kilku rodziców dzieci w/w klas odbyły wycieczkę do Giżycka.

  Program wycieczki obejmował:

  Wizytę w kinie „Nowa Fala” – oglądanie bajki pt ”Pszczółka Maja i miodowe igrzyska”.

  Gry i zabawy w salonie zabaw „Bajkolandia”.

  Celem wycieczki było:

  *zachęcanie dzieci do odbioru dobór kultury

  *wdrażanie do właściwego zachowania się w kinie

  *pokazanie rodzicom i dzieciom alternatywnych sposobów wspólnego spędzania czasu.

 • - Obrazek 1

  źródło: polnocna.tv

 • UWAGA RODZICE!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie informuje, że od 01 do 30 marca 2018r. trwają zapisy do Oddziału Przedszkolnego dzieci urodzonych w 2012 i 2013 roku.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci urodzone w 2012 roku mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, natomiast dzieci urodzone w 2013 roku mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie informuje, że od dnia 01 do 15 marca 2018r. trwają zapisy dzieci urodzonych w roku 2011, które w roku szkolnym 2018/2019 mają obowiązek uczęszczania  do klasy pierwszej.

 •   W tym roku szkolnym uczniowie starszych klas po raz kolejny objęci zostali dodatkowymi działaniami profilaktycznymi w ramach programu SANEPIDU pt. "Trzymaj formę".

  W ramach zadań w/w programu został zorganizowany sobotni wyjazd, jako forma propagowania aktywnego spędzania wolnego czasu.

    Wycieczka odbyła się w sobotę 3 marca i uczestniczyli w niej uczniowie klas 4-7 pod opieką p. Małgorzaty Błaut, p. Jolanty Walenciej i p. Justyny Tarnowskiej. Naszymi punktami docelowymi był Park Trampolin oraz Multikino w Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

 •   28 lutego uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Błaut w ramach doskonalenia zawodowego wzięli udział w Targach Edukacji i Pracy.

    Targi te odbyły się w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Mrągowie. Tegoroczne hasło brzmiało "Jak odnaleźć się na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej".

    Celem tej inicjatywy była pomoc młodym mieszkańcom Mrągowa i powiatu mrągowskiego w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz zaprezentowanie oferty edukacyjnej palcówek oświatowych, ofert pracy krótkoterminowej, dorywczej i stałej, kursów i szkoleń umożliwiających zmianę lub podwyższenie kwalifikacji zawodowych oraz instrumentów rynku pracy. Uczniowie szkół mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego prowadzonych przez specjalistów OHP. Rozstrzygnięto także konkurs "Praca, Rynek Pracy w Unii Europejskiej".

 • Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na ostatnich dowódcach antykomunistycznego zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Jest to, więc dzień - symbol. Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie, ani nawet ocalić swojego wizerunku. Do tej pory nie wiadomo, gdzie pochowano ciała wielu z nich pomordowanych w okrutny sposób. Przez lata ciążyła na nich opinia „bandytów, antysemitów i złodziei”. Dziś jednak wiemy, że byli to ludzie szlachetni, wspaniali żołnierze, podporządkowani hierarchii i uznający dyscyplinę, oddani ojczyźnie i wierni do końca swoim ideałom. Dopiero teraz przywraca się pamięć o nich. „Naród, który traci pamięć, traci sumienie” - pisał Zbigniew Herbert, my nie chcemy pozwolić, aby tak się stało.

 • W dniach 11.02 - 14. 02. 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych na terenie parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w  Szymonce. Prowadził je ksiądz Pallotyn SAC Włodzimierz  z Ząbek k/Warszawy.

  W trakcie tych trzech intensywnych dni ksiądz rekolekcjonista uświadomił nam, że każdy człowiek w swoim życiu musi dźwigać swój krzyż, aby wejść do nieba. Człowiek musi bezgranicznie zawierzyć swoje życie Bogu i każdego dnia drobnymi gestami wypełniać przykazanie miłości Boga i bliźniego. Prawdziwy katolik - chrześcijanin musi żyć według przykazań. A krzyż znak  zbawienia ma mu towarzyszyć w życiu.

 • Miłość w bajkach się rodzi
  I na życie przechodzi
  Miłość Mai do Gucia
  Miłość Żuka, Biedronki,
  Miłość pięknej Królewny
  Oraz Wilka i Gąski.

  14 lutego 2018 r. tym oto wierszem rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Jak co roku, tydzień wcześniej, uczniowie z Samorządu przygotowali Pocztę Walentynkową, do której można było wkładać kartki z wyrazami sympatii. Zgodnie z tradycją został także ogłoszony konkurs na Walentynkę i Walentego, czyli najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka naszej szkoły. Każdy z uczniów oddał głos w konkursie.

 • Pamiętacie? - Jutro WALENTYNKI! - Obrazek 1

  źródło: szkolneblogi.pl

 • - Obrazek 1

  źródło: spwiskitki.pl

 • Dzień Dziadka - Obrazek 1

  źródło: gifyagusi.pl

 • Dzień Babci - Obrazek 1

  źródło: zasoby facebook

 •   W tym roku kolejny raz postanowiliśmy połączyć dwie ważne dla dzieci uroczystości. Zaprosiliśmy babcie i dziadków na wspólne obchody ich święta i wizytę Mikołaja.

    Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 19.01.2017r. W pięknie udekorowanej sali rodzice przygotowali poczęstunek dla babć i dziadków, którzy licznie się zjawili, aby wziąć udział w obchodach.

    Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła naszym szczególnym gościom życzenia. Później dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przedstawiły przygotowany na tą okoliczność piękny program artystyczny.

 • NOWY ROK 2018 - Obrazek 1

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

 • SYLWESTER 2017 - Obrazek 1

  źródło: zasoby Internetu - Facebook

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć