Nawigacja

Projekty / Certyfikaty


Niedziela 16.12.2018

INFORMUJEMY!

Ósmoklasisto! - tu znajdziesz informacje o egzaminie

Egzamin ósmoklasisty

 

Szkolny zestaw podręczników
na rok szkolny 2018/2019

Klasa I, klasa II, klasa IV, klasa V, klasa VI, klasa VII oraz klasa VIII
- uczniowie otrzymują w szkole bezpłatne podręczniki w ramach dotacji z MEN

wykaz podrecznikow do religii.docx

Oddział Przedszkolny: Pakiet Edukacyjny wydawnictwo MAC

5-latki - poziom B - "Olek i Ada"

6-latki poziom B+ - "Olek i Ada na szlaku przygód"

 

Regulamin rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego

REGULAMIN.docx

 

Ewaluacja zewnętrzna szkoły

Zapoznaj się z raportem z ewaluacji zewnętrznej w szkole.

Witamy odwiedzających naszą stronę!

Z życia naszej szkoły

 • „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

  Wszystkie dzieci na Niego czekają.

  Moc prezentów każdemu przyniesie,

  Każde dziecko z prezentów się cieszy….”

   

    Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj.  Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.

    Przybycie dostojnego gościa zapewnił nam Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Małgorzatą Błaut.

    W tym roku Mikołaj wzbogacił swój orszak. Przybył do nas nie tylko ze swoimi elfami, ale zabrał też czerwononosego renifera Rudolfa. Elfy dźwigały za hojnego staruszka słodycze, ale w swoim wyposażeniu miały także rózgę - tak na wszelki wypadek (milo, że się nie przydała). Rudolf tym razem wysłuchiwał świątecznych życzeń uczniów, a dotknięcie jego czerwonego noska gwarantowało jego spełnienie.

 • - Obrazek 1

 • Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

   

    Biblioteka dzień pluszowego misia świętowała w tym roku już 22 listopada. Było to spotkanie zorganizowane przez p. bibliotekarkę Małgorzatę Błaut przy współpracy z p. Zofią Rokojżo i p. Moniką Gwitt. Na obchody zostali zaproszeni uczniowie klasy I i II oraz przedszkolaki. Z okazji uroczystego spotkania sala biblioteki została przystrojona odświętnie. Wprawdzie nie wszyscy przynieśli swoje ulubione pluszaki do szkoły, ale i tak okazało się, że pluszowy miś to ulubiona zabawka bardzo wielu dzieci.

 •   W dniu 14.11.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i klasy II pod opieką wychowawców i większości rodziców dzieci w/w klas odbyły wycieczkę do Olsztyna. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie rewii na lodzie pt. „Królowa Śniegu”.

    Spektakl był przygotowany przez znanych na całym świecie moskiewskich artystów. Zaprezentowali oni fantastyczne, baśniowe widowisko, oparte na motywach baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena.

    Przedstawienie było pełne popisów indywidualnych, które zawierały trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Uczniowie i rodzice naszej szkoły mogli podziwiać również wspaniałe światła, kostiumy, dekoracje i efekty pirotechniczne. Widowisko było zachwycające i warte obejrzenia.

 •   14 listopada 2018r. uczniowie klas IV – VIII pod opieką wychowawców, nauczycieli i rodziców byli na wycieczce w Olsztynie.

    Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli seans filmowy p.t. Nasz Wszechświat. Na tle rozgwieżdżonego nieba obserwowali nieznane im wcześniej, ciekawe zjawiska astronomiczne.

    Następnie wycieczkowicze udali się do hali Urania, w której obejrzeli rewię na lodzie - baśniowe widowisko oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena KRÓLOWA ŚNIEGU. Po spektaklu uczniowie i dorośli poszli na spacer na Stare Miasto.

 • - Obrazek 1

  źródło: https://www.facebook.com/100RocznicaNiepodleglejPolski/?tn-str=k%2AF

 • - Obrazek 1

 •   "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie, to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosi uchwała.

 • I. Celem konkursu było:

  ·        Rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem.

  ·        Uwrażliwienie na trudną historię Polski i narodu polskiego, na bohaterstwo Polaków w walce o wolną Ojczyznę.

  ·        Zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się, tym że żyją w wolnym, niepodległym kraju.

  ·        Rozwijanie dziecięcej wyobraźni.

   II. Organizatorami konkursu byli:

  ·        Gmina Mikołajki

  ·        Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie

 • - Obrazek 1

 •   27 października 2018r. z okazji Święta Niepodległości odbył się III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Ełku. Po raz pierwszy uczniowie naszego województwa rywalizowali w Ełku, Elblągu i Olsztynie w czterech kategoriach: przedszkola, klasy I-IV, klasy V-VIII oraz gimnazja + szkoły ponadpodstawowe.

    Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Olszewie reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Narwojsz kl. IV,  Adrian Tynko kl. IV, Szymon Marcinkowski kl. VI, pod opieką nauczyciela Leszka Rokojżo, który był ich instruktorem. Nasza drużyna rywalizowała w Ełku.

 • - Obrazek 1

  źródło: www.demotywatory.pl

 •   12 października 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski i realizacji treści patriotycznych, wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Wojskowej 3797 w Giżycku, czyli 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

    Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z historią i tradycjami Wojska Polskiego oraz poznanie specyfiki służby żołnierza polskiego - obrońcy naszej ojczyzny.

    Na początku uczniowie i nauczyciele zostali powitani przez pana pułkownika Adama Krysiaka oraz podzieleni na grupy, w których pod kierunkiem wyznaczonego żołnierza zaliczali kolejne „punkty”. Każda z grup miała okazję zapoznać się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu jednostki. Uczniowie chętnie przymierzali hełmy, mogli wziąć do ręki broń, a nawet strzelali do celu z broni laserowej służącej do ćwiczeń. Żołnierze odpowiedzialni za wyposażenie udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na wszystkie pytania uczniów. Dzieci miały szanse zobaczyć także wozy bojowe. Każdy chętny, pod okiem żołnierzy, mógł usiąść za kierownicą oraz zwiedzić wnętrze pojazdów. Uczniowie zwiedzili również Izbę Pamięci Wojska Polskiego oraz Salę Tradycji 15 Giżyckie Brygady Zmechanizowanej, gdzie mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i historią Wojska Polskiego oraz jednostki, w której gościliśmy. Uczniowie zdobyli wiele informacji na temat patrona jednostki – Zawiszy Czarnego. Na końcu dzieci z zachwytem oglądały przygotowany przez żołnier

 •   Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie była organizatorem Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Drużyn Mieszanych z Okazji 100 Rocznicy Niepodległości. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej Tenisa Stołowego odbył się 11 października 2018r. Wzięły w nim udział drużyny ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach, Mikołajkach i Olszewa rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych.

    Patronat nad imprezą sprawowali: Urząd Gminy Mikołajki, Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach. Dzięki współpracy z Włodarzami Gminy oraz CK "Kłobuk" w Mikołajkach pozyskaliśmy fundusze na dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc poszczególnych kategorii wiekowych rywalizujących w zawodach sportowych. Drużyny z naszej szkoły zajęły 2 i 3 miejsce w kategorii klas IV - VI.

 • W czwartek 11 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie odbył się okolicznościowy apel z okazji zbliżającego się święta nauczycieli, pracowników obsługi i osób, które szkoły prowadzą i nadzorują. W sali sportowej zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele rady rodziców. Na uroczystość przybył również pan burmistrz.

  Uczniowie klasy VI i VII pod opieką wychowawców zaprezentowali program artystyczny – wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodego pokolenia.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olszewie
  Olszewo 20
  11-730 Mikołajki
  woj. warmińsko - mazurskie
  POLSKA
 • (+48 87) 4213602
  fax (87) 4213602

Galeria zdjęć